Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egyetemen önköltséges...

Ha egyetemen önköltséges képzésre felvesznek de nagyon jó lesz a tanulmányi eredményem akkor lehetőség van rá hogy átrakjanak államira? Vagy ilyen csak fordítva működik?

Figyelt kérdés

2019. jan. 12. 17:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Van lehetőség, de nem csak a te átlagod dönt. Ha egy szakon 100 államis hely van, és közülük nem bukik ki senki (benne passziváltatás, kritikus alatti átlag stb.), akkor semmilyen átlaggal nem fognak átvenni.

Megoldás: Alapból csak reménykedni tudsz. Az államisokat hívd meg folyton bulizni, legyen mindig tele a poharuk :D

2019. jan. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Igen, átrakhatnak, de az átsorolás mindig év végén van, tehát csak két félév után tudnak átrakni.
2019. jan. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Erre ne alapozz, mert nagy pofáresés lehet belőle..
2019. jan. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Én is így fogom.

“Erre ne alapozz” Aztán mire, ha nem vennének fel államira?

Ha valaki kibukik államiról és tegyük fel felüresedik három hely, két félév után lehet rá pályázni. Ekkor az átlag dönt, tehát a pályázók közül a top hármat átveszik.

2019. jan. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
Én azt mondom, hogy aki arra nem képes, hogy elérje az állami ponthatárt(kivéve mondjuk jog, és hasonló 460 körüli szakok), az nem fog tudni annyira jó átlagot hozni, hogy megugorjaazátsorolást. A középiskola és az érettségi kismiska a vizsgaidőszakokhoz képest...
2019. jan. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Aki megugorja az állami ponthatárt? Ez most komoly?

Már nem azért, de a többség szerintem azért gondolkodik ilyenen, mert 450 körül lesz és nem 460, nem azért mert 282 pontja lesz a 460 helyett... Ez egy baromság amit mondtál. Nem kell ennyire beképzeltnek lenni, te sem hitted el amikor érettségiztél, hogy az semmi a vizsgaidőszakhoz képest. Meg amúgy is, a 460-at sem olyan nehéz összehozni ennyi erővel, csak tanulni kell rá... Eszem megáll


Mindkét irányba működik. És nem csak az átlag számít, hanem az elvégzett kreditek száma is. Rangsorolják a hallgatókat, és a kieső helyekre berakják az önköltségeseket.


Nem lehet erre alapozni, ez igaz, de tényleg, akkor mire kéne??? Még nem volt érettségi, nincs eredmény, ergo valószínűleg azon gondolkodik a kérdező, hogy beírja-e az állami mellé az önköltségest. Meg ha valaki pont 2 ponttal marad le az államiról? Nagyon sok államilag finanszírozott hallgató semmibe veszi az egyetemet, mert ösztöndíjasok, elég sokan kibuknak.


Amúgy egyetemektől függően vannak támogatások a fizetősöknek is.

2019. jan. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%

6#:


Ha valakinek nem jön össze az állami, nem gond. Akkor tessenek elmenni dolgozni, mellette pedig készülni egy javító érettségire, hogy egy év múlva bekerüljetek a hőn áhított államira. Ez a megoldás, nem pedig rögtön adóssággal kezdeni, vagy lenyúlni a szülőket. Az, hogy átkerüljetek államira lutri, mivel rá fogtok jönni, hogy rengetek nálatok sokkal okosabb ember is létezik, akik esetleg ugyanúgy az államira való átkerülésre gyúrnak...

2019. jan. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
#7 Téged nem tudom hol neveltek, de nálunk természetes dolog a családban, hogy a fiatalabb jövőjét támogatják. Sajnálom, hogy ilyen bizarr a felfogásod.. “lenyúlni a szülőket”
2019. jan. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk szó nem volt arról, hogy önköltségesre menjen a gyerekem. Olyat kell választani, amit valószínűleg "meg tudsz ugrani". Ha az nem megy, akkor újbóli érettségi és felvételi. Ez van. Ha milliomosak vagytok, akkor persze más a felállás...:-))
2019. jan. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%

#7; (#9)

Én sem tudom hol élsz, de az élet nem ilyen. Nem olyan egyszerű munka mellett új érettségit letenni, egy év halasztás csak kidobott pénz és idő. Aki osztálytársam évet halasztott, nem mondom hogy nem jutott sehova, de megbánták, ezerszer is. Nem feltétlenül az a megoldás, hogy az ember annyiba hagyja az álmát. Szerintem az előrelátó szülő, ha gyereket vállal, tesz félre a kölyök felsőfokú oktatására, attól függően mennyit engedhet meg magának. Az új érettségi idő, pénz, és semmi sem garantálja, hogy sikerülni fog. Persze el lehet kezdeni egy OKJ-s képzést, mindenre van egy alternatíva. De nem mindegy, kinek tartozunk, vagy milyen néven? Diákhitel vagy államilag finanszírozott oktatás? Egyre megy, a vége meg úgyis ugyanaz...

Nem azt mondom, hogy rögtön szaladjunk, vegyünk fel hitelt, de lehet más megoldást is találni. Én 2 ponttal csúsztam le az államiról, és nem, nem vagyok hülyébb, mint a többi hallgatótársam. Egyszerűen csak beteg voltam az egyik írásbelin, így csak 67 százalékos lett. A szóbeli meg 90. Ez az egy húzott le mindent, a többi tárgyból 95 fölötti lett az eredményem. Igen, az egyetemen mindenki okos, mindenki sokat tud, de nem kell valakit lehülyézni, vagy közölni, hogy felejtse el a reménykedést, csak azért mert éppen rossz napja volt életében egyszer. Ha valaki készül, és azt csinálja amit akar, igenis van rá esély. Nem kell ahhoz feltétlenül milliárdosnak lenni, elég ha előrelátó volt a szülő, és segíteni akarja a gyermekét. Ha felvettek valakit önköltségesre, akkor kell ezeken elgondolkodni, mi legyen a pénz dologgal, nem még az érettségi előtt.

2019. jan. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!