Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE vagy Pázmány jogász...

ELTE vagy Pázmány jogász levelezőn?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kinek mi a tapasztalata a két egyetem levelező képzéséről?

2019. jan. 13. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:
12%

Tapasztalatom nincs, ELTE nappalis vagyok, de beszélgetek pár levelezőssel.

Szerintem az ELTE nehezebb, jobban megéri itt megcsinálni. Nálunk ha valaki nem bírja az egyetemet, a Pázmányra szoktak átmenni, nem is szeretnek minket emiatt...

Az ELTE a jobb, az elismertebb, szerintem jobban jársz vele :)

2019. jan. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Én is elte-s vagyok, és semmi értelme. Tele vagyok ügyvéd ismerősökkel és rokonokkal, és pontosan tudom, hogy nincs értelme ennek a feleslges szivatásnak. Ezek között van olyan, aki pázmányon végzett és sikeres a szakmában.

Ha nem vagy öltönyös sznob ficsúr, vagy el tudod hagyni a lakásodat smink és magassarkú nélkül, akkor a pázmányt ajánlom. Sokkal hallgatóbarátabb és kb ugyanúgy el lehet helyezkedni vele.

Nem sokkal könnyebb a pázmány. Inkább abban más, hogy nem aláznak meg annyira vizsgán és magolás helyett jobban a lényeget kérik. A párom pázmányos, rajta keresztül sok jót hallok onnan.

Összességében szerintem az eltesek utálják az eltet, de a pázmányosok szeretik a pázmányt.

Persze, van kivétel. Például az előttem hozzászóló is szereti.

2019. febr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is eltés vagyok, Pázmányról nem tudok nyilatkozni, de nálunk borzalmasak a tanárok, egy fikarcnyi segítőkészség sem szorult beléjük, ez leginkább évfolyam vagy szakdolgozat írásnál mutatkozik meg, amikor elvileg a konzulens tanárodnak segítenie kellene ha elakadsz vagy nem találsz szakirodalmat. Vizsgák közül van 1-2 magolós, szivatós de messze nem az összes tárgy olyan vészes. A baj itt inkább az oktatók hozzáállásával van.
2019. febr. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hallottam hogy az Eltén indokolatlanul sokat szemétkednek a hallgatókkal. Nyilván az egyetem is pénzből él, de azért van egy határ...
2020. máj. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Eltén konkrétan egy bizonyos tanár miatt buknak meg tömegesen államvizsgán...
2020. máj. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
61%
Na én ezért nem szimpatizálok az Eltével, de minden tiszteletem a hallgatóké akik így is végig küzdik. :)
2020. jún. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!