Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudomãny vagy művészet?...

Tudomãny vagy művészet? Szerintetek milyen irányba menjek tovább?

Figyelt kérdés

Most állok iskolaválasztás előtt, és fogalmam sincs mivel akarok foglalkozni.

Több dolog között vacilálom. Elsősorban valamilyen természet tudomány (kémia, matek, fizika), vagy grafika/festészet.



2019. jan. 14. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom most vagy akkor 8-os.


Egyelőre hogy néznek ki a jegyeid?

Matekkal voltak nehézségeid?


Egyébként középiskola 11 osztályában (ha gimibe mész) tudsz majd fakultálni. Tehát ami érdekel (és van belőle fakultáció) abból felvehetsz plusz egy-két órát.


Művészettel csak akkor foglalkozz ha tényleg éreznéd magadban azt hogy senki és semmi nem tudná kedvedet szegni abban hogy grafikus, festő legyél. De fontos, hogy a művészek se úgy néznek már ki mint a 19. században.

Tudnod kell majd rengeteg képszerkesztő software-t használni, tehát az infó nagyon benne van a modern művész életében.

Nem tudom hogy mennyire nagy kereslet van a mindenféle marketingesek, meg designer cégek soraiban a látványterveket elkészitő művészekre, vagy reklámok megtervezésére. Mindenesetre szerintem nem egyszerű elhelyezkedni.

Magán vállalkozás meg még ennél is kötélen egyensúlyozósabb, plusz egy saját grafikai munkákat vállaló céghez azért kell komoly kezdőtőke.


A tudományokkal érdemnes foglalkozni.

Persze változó milyen tudományág érdekel. A műszaki tudományokra amig ember van a Földön lesz kereslet.

Kutató biológusra Magyarországon már annál kevésbé...

Én pont annak készülök, és nem túl sok elhelyezkedési lehetőségem lesz itt.


Iskolák meg...szerintem nem sokat befolyásol a történeten...

akármilyen gimibe mész, mindenhol ugyanazokat a tantárgyakat kapod, esetleg van néhány spec gimi ahol valamiből emelt óraszámod lenne. De szerintem akármelyik gimiből akármelyik felsőoktatási intézménybe bekerülhetsz, ez 99%-ban rajtad múlik.

versenyistálló gimnázium nem is feltétlen tesz jót mindenkinek.

2019. jan. 15. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt válaszd amelyikhez több érzéked van. Viszont ha egyáltalán nem tudod milyen irányba tanulj tovább nem csak ez a két terület van ám. Ha egyikben sem jeleskedsz különösebben még fiatal vagy, bármit csinálhatsz. :)
2019. jan. 17. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mindkettőben jó vagyok, mindkettőből jarok versenyekre is.
2019. jan. 17. 15:37
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A kettőnek létezik ötvizete is, ha felsőoktatásban is gondolkozol (mondjuk egy gimnáziun után) akkor például formatervező vagy építész, hatalmas rajztudás kell hozzá, és rengeteg matek meg fizika
2019. jan. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!