Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Széchenyi István Egyetem...

Gagyi Nagyi kérdése:

Széchenyi István Egyetem szociológia?

Figyelt kérdés
Mennyire magolós a szak? Mennyire kell hozzá a matek? Hogy megy a gyakornokoskodás? Hogy és hol lehet ezzel elhelyezkedni? És hogy fel is vesznek e a munkára nemcsak lógna a levegőben az egész végzettség?

2019. jan. 16. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:

A szociológia alapszak önmagában a munkaerőpiacon majdnem teljesen értéktelen, szinte semmi esély ezzel munkát találni, teljesen telített a pálya. Vagy akkor van értelme ezt az alapszakot elvégezni, ha valaki a mesterszakot és doktorátust is elvégzi hozzá, és egyetemi oktató-kutató lesz, vagy pedig ha utána valamivel piacképesebb mesterszakra megy, mint például a szociálpolitika vagy egészségpolitika, amelyekkel talán lehet önkormányzatoknál elhelyezkedni.


A statisztikai elemzésekhez egyébként kell némi matek, vannak is ilyen tárgyak a szociológia alapképzésekben.

2019. jan. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Végül majd HR-esként akarnék elhelyezkedni
2019. jan. 18. 07:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha HR-es szeretnél lenni, akkor az emberi erőforrások alapszakra jelentkezz, ne szociológiára. Ha csak szociológiai végzettséged van, nem fognak HR-esnek felvenni.
2019. jan. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ugy gobdoltam h az egyetem mellet okj-en vegeznem el a HR-t
2019. jan. 21. 10:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Még egyszer mondom, nem sok értelmét látom a szociológiának, ha HR-es szeretnél lenni. Még csak nem is releváns túlzottan. Az országban rengeteg helyen van emberi erőforrások szak, levelezőn is, ezek valamelyikére menj inkább. Az egyetem egyébként sem könnyen egyeztethető össze egy párhuzamosan végzett OKJ-vel, nagyon megterhelő lehet, s lényegében a semmiért, hacsak nem arról van szó, hogy privát érdeklődést mutatsz a szociológia felé.
2019. jan. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!