Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha 2. félév végére 0 kreditem...

Ha 2. félév végére 0 kreditem lesz, akkor kell fizetnem bármit?

Figyelt kérdés

Szóval nagyvonalakban annyi lenne a szituáció, hogy most első félévemet taposom SZE-n, egy államilag támogatott szakon, viszont nem tetszik a szak. Vizsgákat sem vettem fel, mert szeptembertől másik szakra fogok járni, ami önköltséges és Budapesten van. Addig pedig dolgozok és próbálok minél többet gyüjteni.


Rátérve a lényegre, már márciusban költözök, és azon filózok, hogy passziváltassam-e vagy hagyjam aktívan a 2. félévemet. Mert ugye, ha passziváltatom, akkor nem kapok matricát a diákomra és úgy pedig nem élvezhetem a tanuló kedvezményeket, pl. bérlet. Viszont, ha az aktív státuszom marad, akkor meg nem vennék fel tárgyakat, mert ugye csak azért kéne, hogy legyen tanuló kedvezmény, de nem tudom, hogy ennél az opciónál tudnak-e valami pénzösszeget a nyakamba sózni. Ezért fordultam ide egy kis infórmációért.


Remélem van ilyen járható kiskapu és hogy azért nem leszek elítélve túlságosan.


Nagyjából ennyi, köszönöm a válaszokat!



2019. jan. 18. 01:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

12 államilag támogatott féléve van minden magyar állampolgárnak. Ezt olyan drága képzésekre használhatod amilyenre akarod. Például orvosira (tudom hogy nem oda mész és nem ott vagy csak a példa kedveért) ahol 1 millió forintnál is több a tandíj.


Szóval egyáltalán nem éri meg azért a pár ezer forintos kevezményért egy állami félévet elhasználni, mert az többet ér. Visszafizetned meg 1 aktív félév után nem kell semmit. Sőt ha elkezded a 2. félévet és utána 1 éven belül újra hallgatói jogviszonyod lesz, akkor sem kell visszafizetni semmit. De én nem ajánlom, hogy pazarold az államis féléveid.

2019. jan. 18. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is SZE-n vagyok :D Te milyen szakra jársz? Írhatod priviben is, csak érdekel melyik nem tetszik :D


A kérdésre visszatérve, azért érdemes inkább passzivaltatni, mert akkor nem csökken feleslegesen az államilag támogatott feleveid száma. Egyébként nem lesz belőle semmi, ha 0 kreditet gyűjtessz. Kirúgnak maximum, ha nincs meg a minimum kredit évente, vagy önköltségesre tennének át, de mivel kiiratkozol ez mindegy.


Viszont van egy olyan, hogyha elkezdessz egy szakot és nem fejezed be, akkor ha egy félév után abbahagyod nem kell visszafizetni semmit, ha később hagyod abba akkor a letelt feleveid felet ki kell. Abban az esetben nem, ha egy éven belül újra egyetemista leszel, DE itt nem tudom, hogy államira gondolnak, vagy önköltséges is jó. Ennek járj utána mindenképpen.

2019. jan. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja nem írtad, hogy milyen szakon vagy, bocsi késő van már és fáradt vagyok :D


De gondolom a lényeg átment. Én info szakon vagyok, ahol 300 ezer a tandíj, de ez ugye ingyen van az állami ösztöndíj miatt. És én biztos azért hogy olcsóbb legyen a bkv bérlet nem használnám el az egyik félévemet. Gondolj bele, ha ekkora hitelt kellene felvenned vagy ingyen odaadnák ezt a pénzt neked, akkor triviális lenne, hogy a elfogadod az ingyen pénzt és nem veszel fel hitelt. Mert ugye ha kifutsz az államis félévekből akkpr jöhet a hitel vagy a zsebből fizetés, ami nem olcsó, ez az állami ösztöndíj meg kvázi láthatatlan pénz amit oktatáson belül bármilyen kurzusta elkölthetsz mert jár neked :D


Érdekes, hogy az USA-ban meg még mindig nincs ilyen állami ösztöndíj. Ott sokaknak emiatt lehetőségük sincs továbbtanulni, vagy egy életre adósságba verik magukat. Legalább Magyarország ebben jó (ha már másban nem nagyon :D), hogy van ingyenes felsőoktatás

2019. jan. 18. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Inkább passziváltass. Jól fog jönni az a plusz félév főleg ha tetszik az új szak és neadj isten msc-re, phd-ra is adnád később a fejed.

Akkor nagyon nem lesz mindegy, hogy félévig fizetted a 7ezret bérletre, vagy kreditenként perkálod a 10ezret :)

Ha passzívon vagy diákmunkát is vállalhatsz erre az időre, abból könnyen tudod finanszírozni a diák-felnőtt élet közti különbözetet.


A félév felvételét csak abban az esetben javaslom, ha biztosra tudod, hogy tudsz felvenni olyan tárgyakat amit a másik egyetemen szükséges és biztosan elfogadják. Bár akkor meg bekéne járnod az órákra.

2019. jan. 18. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem az van, hogyha elkezdesz egy államit, de nem fejezed be es ebből adódóan nem abban fogsz elhelyezkedni, akkor kifizetettik veled a képzés költségeit?


En önköltséges vagyok, nem tudom, ezért kérdezem, nekunk más szerződést kellett aláírni mint az allamisoknak... Esetleg be tudna valaki küldeni, vagy priviben, adatokat kitakarva hogy nézett ki a szerződés? Köszi :)

2019. jan. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azért gondoltam, hogy feláldozok rá egy államis félévet, mert a másik kiszemelt a METU-n lenne egy gazdasági szak, ami ugye önköltséges lenne. Most pedig SZE-n vagyok gépészmérnökön. Alapjáraton gazdasági középsuliba jártam, csak gondoltam kipróbálom, hátha tetszik, de nem így lett.
2019. jan. 18. 16:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Inkább passziváltass.

Nincs sok értelme 0 tárggyal belekezdeni. Dolgozz szeptemberig amennyit csak tudsz, aztán vágj bele a gazdaságiba.

Bár diákkedvezményeket nem fogsz kapni, de legalább melózhatsz.

Viszont az állam felé való fizetést megúszod, mert az csak akkor él, ha belekezdtél a 2. aktív félévedbe államilag támogatotton. Ha a METU-n te költséges leszel, akkor ez a mostani 1 féléved kvázi ingyen volt.

2019. jan. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na igen így nézve lehet jobb lenne passziváltatni. Köszi a választ!
2019. jan. 20. 00:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!