Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki kell fizetnem vagy sem a...

Ki kell fizetnem vagy sem a letanult féléveket? Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Elsős vagyok, sajnos nem szeretném folytatni ezt a szakot amit elkezdtem. Szüleim nem hagyták, hogy ne folytassam, mert hogy akkor nem lesz diák, nem lesz családi...igen ez volt az ok.

Szeretnék ősszel ha sikerul a felveteli elkezdeni egy uj szakot ugyanezen az egyetemen. Ebben az esetben, ha rogton folytatom az iskolat is ki kell fizessem az eddig letanult felevek felét vagy nem?

Sajnalom hogy ket felevem igy fixen minusz.. de mindegy ez most nem számít.

Illetve ha nem vennének fel es maradnom kene egy evet otthon, letezik esetleg olyan opcio hogy osszesen 2 felevre passzivaltassam magam aztan ha felvesznek amire akarok menni egy ev mulva ne kelljen kifizetnem az eddig tanultakat, mert ugymond a passzivval nem szakitottam meg az egyetemi eveimet?

Vagy ilyen opciok nem leteznek? Ha valtok koteles vagyok fizetni?



2018. ápr. 7. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy én tudom, hogy ha megszűnik a jogviszonyod, de 1 éven belül ismét jogviszonyt létesítesz, akkor nem kell fizetni.

De az általad leírt 2. opció is működik, nyilván ekkor passzív jogviszonyod lesz 1 évre (ami picivel több, mintha nem lenne jogviszonyod - ahogy tudom passzív félév alatt is van TB-d).

2018. ápr. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Tudsz 2 félévet passziváltatni és ha felvesznek egy másik szakra, akkor nem kell fizetned, DE, mostmár ki kell járnod valamelyiket, vagy kifizettetik. Tehát arra ne játsz, hogy elkezdesz egy másikat és abbahagyod az első félév után.
2018. ápr. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

#2 Nem minden esetben fizettetik ki, ha abbahagyja. Lehet mentességet kérni a fizetés alól, ha ledolgozza a felhasznált féléveket.

Egy elég jól összeszedett e-mail a #2 válaszban:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

2018. ápr. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Jó igen, kilehet váltani a pénzbeni kifizetést, de összességében az a lényeg, hogy az összeget vissza kell térítenie. Persze, nem muszáj kimondottan kp-ban.
2018. ápr. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam! :)
2018. ápr. 7. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!