Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a legideálisabb OKJ...

Melyik a legideálisabb OKJ szakma ami fizikai munka, és akkor sem mondható totális időpazarlásnak, ha később egyetemre megyek?

Figyelt kérdés

5 év múlva tervezek megpróbálkozni egy egyetemi szakkal, különböző okokból...


OKJ képzésből 12-16 hónaposak közül akarok választani. Tehát olyan szakma kéne, ahol 3-4 év alatt (mivel lehet, hogy csak eddig csinálnám, meglátjuk) nem végig "tanul" az ember... Hanem azért már keresni is tud.


Pl. villanyszerelőktől azt hallottam, hogy az első 5-6 évben nagyon alázatosnak kell lenni (ez még nem baj) és szinte csak falat vésni és a lehető legkisebb fizetést kapják ezalatt.


Én sem annyit akarok keresni, mint azok a mesterek akik 30 éve benne vannak, de azt szeretném ha olyan 1 év után már túllennék a "zöldfülű" fázison és olyan nettó 180-200 körül kereshetnék... Nem tudom ez mennyire reális elvárás.


Többek között én a hegesztőire gondoltam. Nem tudom, hogy az mennyire piacképes mostanság.


A burkolás is érdekelne, de azt sejtem, hogy az hasonlóan lassan indul be mint a villanyszerelő esetében.

Inkább azoknak való akik egész életükben ezt akarják...


Vagy tévednék?



2019. jan. 18. 22:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Burkoló, villanyszerelő, kőműves, légkondi-szerelő a legjobbak, mert ezeket mint szabadúszó is tudod csinálni bármikor, és hasznos is a tudás, amit itt felszedsz a későbbiekben is. Nem tudom, hogy alázatosnak kell-e lenni villanszerelőként, normális mestert kell találni, aki foglalkozik veled rendesen, a szakmunka nem olyan dolog, ahol évekig csak adogatnád a szerszámokat.
2019. jan. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ha továbbtanulásban gondolkodsz akkor az építőipar azért jó mert nagy tevékenységi kört fed le. Épőítészmérnökként ma aki jól csinálja annak királyi élete lehet. Na nem az unalom miatt, inkább azért mert van munkája és persze pénze is. Ideje az annál kevesebb. A villamosipart azért tartom jónak mert tudásigényes szakma és mérnökként szintén jók az elhelyezkedési kilátások, maszekban is lehet csinálni. A sok tanulnivaló miatt csak kevesen választják
2019. jan. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!