Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Esti gimnázium tapasztalatok?...

Esti gimnázium tapasztalatok? Megérné oda mennem?

Figyelt kérdés

Ide nem szeretném kiírni az okát, hogy miért gondolkodom ezen, mert egyrészt nem akarom, hogy felismerhető legyen, másrészt elég komplikált, de ha valakit érdekel, privátban szívesen leírom.

Délután 2-3-tól este 8-9-ig lenne tanítás heti 2x. 5 tantárgy van összesen, matek, magyar, töri, angol vagy német és lehet választani egy természettudományos tárgyat, én a biológiát választanám. Ennyit tudok a dologról. Igazából nekem a németre vagy az angolra nem lenne szükségem, mert angolból felsőfokon vagyok, németből meg addigra középfokon leszek, nem tudom, felmentést kaphatok-e esetleg, de ha nem, akkor legalább nem lesznek megerőltetők a vizsgák. Egyébként ezeket a nyelvi órákat csoportbontásban szokták tartani? Mert nem mindenki ugyanazon a szinten van.

Ami számomra még vonzó ebben a dologban, hogy tényleg csak azokat a tárgyakat kell tanulni, amik kelleni fognak, tehát érettségi tantárgyak. Én például nagyon utálom a fizikát, kémiát (a matekot is, de abból kell érettségizni), az alap dolgokat már megtanultam úgyis, a többi meg engem nem is érdekel és nem is fog kelleni, érettségizni sem akarok belőle.

Az is lehet, hogy egy évvel korábban leérettségizhetnék, de ha nem, az sem baj. Én anno nyelvi előkészítős voltam, tehát halasztok egy évet, de lehet, hogy így "rendesen" le tudnám tenni az érettségit. 2 vagy 3 évet kéne estire járnom.

Jelenleg magántanuló vagyok. Tudom, hogy estin is kell vizsgázni, de ott csak 5 tantárgyból, amiből nekem 4-re kellene készülnöm.

Mivel még tanuló vagyok, dolgozni nem dolgoznék mellette.

Úgy képzelem, hogy azon a két napon bemennék a suliba, a többi napon pedig tanulnék, illetve csinálnám a dolgomat. Nyelviskolába is akarok majd járni heti 1x vagy 2x, spanyolt szeretnék tanulni, ezen kívül táncolok, foglalkozásokra járok. Az iskola nekem most csak a tanulás szempontjából lenne fontos meg majd az érettségi miatt.

Csak azért tartok az estitől, mert eredetileg azoknak a felnőtteknek lett kitalálva, akik nem tették le az érettségit és valamiért kell nekik. Nem tudom, milyen emberek vannak ott... A honlapon az iskola jónak tűnik, de nem tudom, hogy a valóságban is jó-e vagy egyébként nulla a színvonala és csak reklámozzák magukat. Nekem az a lényeg, hogy a tanár rendes legyen, normálisan leadja az anyagot, igazságosak legyenek a számonkérések és megszerezzem azt a tudást, amire szükségem van. Az sem baj, ha unalmasak az órák, én az iskolában sosem szerettem az ilyen hülye játékos feladatokat, mint pl. amikor irodalomórán görög isteneset kellett játszanunk vagy töri órán elő kellett adnunk valamit...

Azt is olvastam valahol, hogyha valaki tovább akar tanulni, ne menjen estire. Én szeretnék egyetemre menni, de olyan szakra szeretnék menni, ahová a nyelvek fognak kelleni, azon belül is az angol, meg ezen kívül lehet, hogy a magyar. (két szak között vacillálok, az egyikhez kell a magyar is, a másikhoz nem)

Ha beiratkoznék, akkor a következő tanévben tenném és akkor töltöm a 17-et. Az alsó korhatár ugye 16.

Én tényleg csak attól tartok, hogy milyenek ott az emberek, a tanárok és a tanítás. Tapasztalatok? Milyen könyvből megy a tanítás egy ilyen iskolában? Ugyanolyan OFi vagy mozaik könyvekből, mint amilyeneket a nappali tagozaton használnak? Dolgozatok ugyanúgy vannak? Ha vizsgák alapján állapítják meg a félévi/év végi jegyet, akkor a dolgozatok ebbe beleszámítanak valamennyire? Minden érdekel.


2019. jan. 19. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Én szerettem az estit, nagy előny, hogy az érettségi is sokkal könnyebb (a szóbeli), emiatt 4,7 lett az átlagom, ez egy erős nappali gimiben 3-as se lett volna, ennekbköszönjetem, hogy felvettek az egyetemre, az órák lényegretöröek, mert nincs idő felesleges dolgokról magyarázni, természetesen inkább a kisiklott emberek járnak ide: drogosok, leányanyák, félig zakkantak, de jól éreztem magam ettől függetlenül, sokat lehetett röhögni.
2019. jan. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Ja és azt elfelejtettem, hogy a közösségi szolgálatot estin is meg kell csinálni?

2019. jan. 19. 23:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, 15 évvel ezelőtt érettségiztem, akkor még nem volt közösségi szolgálat.
2019. jan. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most már megnéztem, nem kell, szerencsére.
2019. jan. 20. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!