Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Földtudományi BSc-vel (geológi...

Földtudományi BSc-vel (geológia szakirány) milyen mesterképzésre érdemes menni?

Figyelt kérdés

Szegeden végeztem és itt nem akarok maradni sima földtudományi mesterképzésen.


Ahogy eddig utána néztem, lehetne menni az ELTE geológus mesterképzèsre, de oda nehéz bejutni külsősnek. Szóba jöhet még a BME, SZIE, ME és DE környezetmérnöki mesterképzése, szoktak felvenni embereket földtudományról.

Ezeken kívül reális esély van bejutni Miskolcon bekerülni földtudományi mérnöki mesterképzésre, ahol lehet szakosodni geológus mérnöknek és geofizikus mérnöknek.


A hidrogeológus mérnöki mesterképzés szintén Miskolcon indul, de sajnos angol nyelven, viszont duális képzésként.


Esetleg érdemes megpróbálni olyan távol eső mesterképzéseket, mint a miskolci bányamérnöki, olaj- és gázmérnöki, előkészítés-technikai mesterképzés? Nagyon sok kredit pótlással vettek már fel ezekre is földtudományisokat, mert nincs elég hallgató.


2019. jan. 20. 08:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyit mindenképpen tanácsolnék, hogy környezetmérnöki mesterképzésre ne menj. Messze nincs szükség annyi környezetmérnökre, amennyien évente végeznek, telített a pálya, jó eséllyel csak pályán kívül tudsz majd elhelyezkedni.


A miskolci földtudományi mesterképzésekre pedig csak akkor gondolj, ha úgy érzed, jó vagy matek-fizikából, és be tudod hozni e téren a jelentős lemaradást, hiszen azok erősen műszaki jellegű képzések. Az persze igaz, hogy a munkaerőpiacon jól használható diplomákat adnak.


Én a helyedben megpróbálnám az ELTE geológusképzését első helyen, hiszen legfeljebb ha nem sikerül a felvételi, nem veszítesz sokat. Egyrészt megvannak az alapjaid, másrészt az a két év nagy szakmai fejlődést nyújthat, és sok a választható szakirány. Ne add fel előre, adj magadnak esélyt.

2019. jan. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Meg lehet próbálni az ELTE-t, de nem vettek fel még senkit Szegedről, mert saját berkeken belül is van elég jelentkező.


A matekkal és fizikával nincs bajom, négy tárgy keretében is tanultuk az egyetemen, 4-5 jegyeket szereztem.

Miskolcon melyik a legjobb mesterképzés?

2019. jan. 20. 08:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg terinformatika?(foldmero)
2019. jan. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Most megnéztem a felvi-n és tavaly 28 első helyes jelentkezőből 23-at felvettek a geológus mesterképzésre. Nem hiszem, hogy a bizottság a szóbeli felvételin annyira előítéletes volna a Szegedről érkezőkkel szemben, hogy eleve teljesen esélytelen volnál. Lehet, hogy szimpatikus leszel nekik és felvesznek, egy próbát szerintem megér.


Miskolcon nem vagyok ismerős, de szerintem a hidrogeológus mérnök mesterszak a legígéretesebb, s az levelezőn magyar nyelvű, így ha az angollal gondod van, nem feltétlenül baj. A levelezős diákigazolvány pedig 50% kedvezményt ugyanúgy nyújt a lakhelyedtől Miskolcra utazáshoz.

2019. jan. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 geo-logic ***** válasza:

Szia!


Én mindenképp javasolnám a mérnöki MSc bármely formáját. Miskolci paletta elég széles hogy érdeklődési körödnek megfelelően kiválaszd azt a szegmensét a Földünknek, amellyel foglalkozni szeretnél munkád során.


Bekerülésre reális esély van mert bármelyik Földtudományi képzés területről beszámítanak rengeteg kreditet, 2-3 műszaki orientációjú tárgyat kell elvégezni...

A legjobb az itt végzésben, hogy mérnök leszel aki az elméleti válaszok mellett mérnöki megoldással tud szolgálni.


Felszíni- , felszín alatti vizek... Hidrogeológus mérnök (angol nyelven, de angol nyelvű diploma és szakmai felsőfokú nyelvvizsga amit adnak)


Bánya- geotechnika: felszíni és mélyművelésű bányák vezetése, tervezése, működtetése, alagutak- metrófúrások mind mind bányamérnök munkáját igényli (idehaza több mint 620 működő bánya van jelenleg is)

itthon külföldön egyaránt keresett


Olajmérnök: felszín alatti szénhidrogén kitermelés (geotermikust ugyanúgy ő fúrja) - a legnagyobb kezdő fizetéssel rendelkeznek 2018 OH felmérés szerint


előkészítés technika - az újrahasznosítás, e-waste kezelés, a nyersanyagok előkészítése - izgalmas mérnöki gondolkodással fűszerezve


Remélem sikerült jól döntened!

2019. febr. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 skateman válasza:

geo-logic, köszi, végre valaki, aki értelmes válaszokat is tud adni!!!


elkezdtem kutatkodni én is, be kéne adni már valamire a felvételit amúgy van még 1 napom, anyám lasan kinyír:)


én azt nem értem, miért a távolságot kell nézni amúgy??? Miskolon van egy haverom, ott simán van koli hely, és nem drága. mondjuk az ELTE-re elvből nem mennék, de mondjuk Pesten megnézném, mennyi a költsége itt valakinek.


Én valszeg Miskolcra fogom beadni, az MFK-ra, eddig csak jót hallottam, a havertól is, meg máshonnan. Itt van Bsc meg Msc is, és ez nem mindegy, ha tovább akarok menni, nekem ez is fontos, főleg duálisban. A Miskolci egyetem Földtudományi Kar diplomájáról eddig még csak azt hallottam, hogy bárki simán elhelyezkedett vele, és az országban ez a legjobb képzés ezen a területen. honnan veszitek, hogy a környzetmérnökivel nem lehet elhelyezkedni??? amúgy pont ez tetszik, meg a hidro legjobban, de a geográfus is nagyon izgalmas.


ja, nézzétek meg facen az MFK-nak az exploremore oldalát, most néztem ott egy videót, tavalyi gólyatábor, brutál hangulat:) ez sem elhanyagolható:) az MFK nagyon vagányan nyomja, tele van ez a face oldal jó anyagokkal, ez is elárul valamit a hangulatból sztem...

2019. febr. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!