Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SE-ETK-n egy mindenből erős...

SE-ETK-n egy mindenből erős középszintű érettségivel bekerülhetek a Népegészségügyi ellenőr szakra? Érdemes oda jelentkeznem? Vagy túl nagy falat lenne? (Úgy, hogy nem rendelkezek semmilyen emelt érettségivel)

Figyelt kérdés

Amikor kérdezik mi a szak ahova szeretnék továbbtanulni,és feljön a

SE.Mindenki nagyokat néz. Mert egyből az orvosira asszociálnak,mert tudják jól,hogy humán beállítottságú vagyok,de minden vágyam népegészségügyi ellenőrként dolgozni.

Átlagom 4,5. Érettségizni idén fogok. Tényleg nagy falat lenne egy humán beállítottságúnak?

Inkább ne jelöljem meg? Mit gondoltok?

Megnéztem a ponthatárokat,és pont erre a szakra majdnem mindig elég alacsony volt.

Köszönöm a válaszolat előre.



2019. jan. 22. 16:03
 1/4 Lipton18 ***** válasza:
Szerintem simán képes vagy rá, ha ez érdekel, akkor miért ne jelölhetnéd meg?Legyen azért b terved, ha mégse jönne össze, de első helyre azt jelöld, amit a legjobban szeretnél. Az 5 érettségi tárgy hogy megy? Nyelvvizsgád van? A nyelvvizsga csak plusz jó, ha van(illetve azért is jó, mert akkor nem egyetem alatt kellesz megcsinálnod), de ha az érettségi tárgyak jól mennek, akkor nyelvvizsga nélkül is össze lehet hozni annyi pontot szerintem.
2019. febr. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Simán jó leszel, elég alacsony a ponthatár.

Viszont a nyelvvizsgád nem ér semmit az egyetemen, ugyanis itt szaknyelvből is teljesítened kell tárgyakat vagy megcsinálnod egy Profexes nyelvvizsgát.


Viszont én nem jelölném meg, vagy legalábbis nem a SOTE-t, majd 2félév után elmúlik a lila köd és rájössz, hogy csak a sznobok mondják "elit egyetem"nek, valójában elég középszerű.


3.éves Népeges

2019. febr. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs még nyelvvizsgám,mert 11.-ben találtuk ki,hogy én angolból fogok érettségizni,így abból

a nyelvtan elég jól megy..viszont a szókincsem gyatra.Azt terveztem hogy angolból egy 65%-ot megpróbálok elérni,magyarból pedig egy 75-78-at és ezt beduplázva (+az egész jó évvégi bizonyítvány) meg van a 302pont.Mindenesetre van B tervem is,ha nem sikerülne Budapest.

Köszönöm a válaszokat,sokáig haboztam, hogy meg merjem e jelőlni,de úgy voltam ,hogy hát mit veszítek vele? Max nem vesznek fel,de erre ott a B-terv aminek ugyanolyan boldogan fogok nekiállni, mint a SE-nek.

Köszönöm a válaszokat! Ez (is) motivált arra,hogy megpróbáljam.☺️

2019. febr. 22. 11:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Mennyi pont kell

oda ?

2019. jún. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!