Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mire épül, milyen alak szükség...

Mire épül, milyen alak szükségesek a deriválás és az integrálás megoldásához?

Figyelt kérdés

Szeretnék érettségi után egyetemre menni, viszont nincs az iskolában matek fakultáció. Előre már tudtam beszerezni egyetemi matek zh minta feladatokat és ott találkoztam deriválással és integrálással. A kérdésem az lenne, hogy ha ezeket jól megakarom érteni és alkalmazni, akkor mit, miután kell sorjában átnéznem, hogy a végén ezek a műveleteket is alkalmazni tudjam? Esetleg letölthető jegyzeteket vagy pdf-et is szívesen fogadok. Akár üzenetben is várok segítséget.


Köszönöm, 18/F


2019. jan. 23. 09:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Számhalmazok, függvények, határértékek…


Meg még a sok gyakorlás is fontos. Ebből a szempontból a Bolyai-könyvek nagyon jók, a Differenciálszámítás például könnyen elérhető publikusan:

[link]

Itt az első két fejezet kicsit részletesebb válasz konkrétan a kérdésedre, hogy mit kell átnézni, illetve ebből a deriválással is el tudsz indulni.

2019. jan. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vegyél egy analízis tankönyvet, vagy végezd el az alábbi netes kurzust!

[link]

2019. jan. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Matekinget én is ajánlom. Egyetemre kb. elég annyi alapnak, hogy tudj normálisan egyenletet rendezni. Általában ennek a tudásnak a hiánya okozza azt, hogy sokak szerint az analízis nehéz.
2019. jan. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!