Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi szokott lenni a matek...

Mennyi szokott lenni a matek OKTV-n a döntőbe jutáshoz szükséges ponthatár?

Figyelt kérdés

Sehol sincs fenn neten, ha véletlenül voltál és tudod, vagy tanártól hallottad bármely év ponthatárát, akkor kérlek írd meg :)

Amúgy a II. kategória érdekelne



2019. jan. 24. 18:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A II. kategóriában tavaly, ha jól tudom 26 pont volt. Nekem ezt mondták, nem láttam leírva.

De meglepődnék, ha idén is ilyen magas lenne, mert szerintem nehezebb volt az idei.

Kicsivel 20 pont felett szokott mozogni.

Amúgy nem értem, miért ennyire titkos ez.

2019. jan. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Neked sikerült a geometriai feladat? Ha igen leírnád, hogy hogyan, mert nagyon érdekel hogy lehetett megcsinálni.
2019. jan. 30. 20:30
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudtam megoldani. Szerinted is nehezebbek voltak, mint korábban?
2019. jan. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen. A régebbieket megcsináltam 2000-ig visszamenőleg és az első feladat kb mindig pár perc után megvolt, az ideiben meg még az is nehéz volt. Neked hány feladat lett meg? Nekem az első, a faktoriálisosból az a), meg a negyedik, ha nem számoltam el...
2019. jan. 31. 12:40
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem az első sem jött ki és ezzel húztam el az időt és fel magamat. A faktoriálisos szerintem jó, a többinél max. részpontszámok lehetnek. Az elsőnél ráhibáztál a megoldásra, vagy volt valami módszered?
2019. febr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem a faktorosnál az a-ban nem volt olyan szám, a b-ben 1010 lett. A négyes is sikerült valamennyire: 198 és 660 lett, ám az első állítólag 200, a másik részfeladat meg 661 az üres halmazzal.

Remélem én is, hogy alacsony lesz a határ.

Üdv: egy másik versenyző :)

2019. febr. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az elsőnél egy csomót próbálkoztam, hogy hogy lehetne valahogy kétismeretlenessé alakítani, és végül úgí csináltam, hogy y=x+d, z=x-d. Innentől ha elkezded levezetni könnyedén kijön egyfajta szabály a számhármasok "gyártására". Pl.: {7, 14, 21} vagy {75,100,125}. De nem hiszem hogy ez a megoldás lesz benne e megoldókulcsban :)
2019. febr. 4. 15:41
 8/13 A kérdező kommentje:
Azt nem tudjátok véletlenül, hogy mikor rakják fel a megoldókulcsot/mondják meg a pontszámokat/derül ki, hogy ki jutott be?
2019. febr. 4. 15:45
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
25 munkanapon belül kell elküldeniük az eredményeket, ez ugye 5 hétnek felel meg. Még 3 hét
2019. febr. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha még látod ezt az üzenetet, leírnád, hogy hogyan csináltad a “generálást” a heurisztikus ötlet után?:)
2019. febr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!