Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen orvosnak kell ahhoz...

Milyen orvosnak kell ahhoz szakosodni, hogy maradjon idő a családra és magánrendelésre is legyen lehetőség?

Figyelt kérdés
Másodéves hallgató vagyok. Sajnos egészségügyi okokból már kétszer halasztanom kellett. Most azon gondolkodom, hogy szeptembertől folytatom az egyetemet. Van bennem hivatástudat, hiszen emaitt választottam a pályát, de családot is nagyon szeretnék. Sajnos Magyarországon elég alacsony az állami szférában dolgozó orvosok fizetése. Nem tudom mihez kezdjek, felvételizzek másik egyetemre, ahol családbarátabb és magasabb fizetéssel rendelkező szakmám lenne (mérnök, közgazdász) vagy maradjak az orvosin és próbáljam meg belőle a lehető legtöbbet kihozni (hosszú távon is). Tényleg nagyon vágyom a családra. Kérlek javasoljatok olyan szakosodásokat, amivel szakvizsga és kellő tapasztalat után békés családi életet lehet élni és jó anyagi hátteret biztosít.

2019. jan. 25. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
Körzeti orvos... arany élet jó a nyuggerektől a csúszó is ($)
2019. jan. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy nem vagyok hálapénz párti. Ez is fontos tényező.
2019. jan. 25. 16:37
 3/5 anonim válasza:
71%

bőrgyógyászat, esetleg nőgyógyászat. Mindkét esetben elég keresettek a magán dokik.


Vagy ha a szakvaltason gondolkozol, de erdekel az egeszsegugy, akkor mondjuk az orvosi diagnosztikai analitikat tudom ajanlani, a pat. analitikusok es a radiografusok eleg keresettek a magán szferaban, es meg be is tudsz szamittatni targyakat.

2019. jan. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a két tippet! A további tanácsokért, javaslatokért is hálás vagyok!
2019. jan. 25. 20:03
 5/5 anonim ***** válasza:
91%

Ezen a legtöbbünk elgondolkodik, de nehéz választ találni. A szülész-nőgyógyász nagyon kemény munka! De jól keresnek.

Szemész. Füllorrgége. Háziorvos. Családorvos. Radi. Reumatológus.

Negyedévtől kezded meglátni milyen lehetőségek vannak. Nagyon sokan hatodév végén döntik el, úgyhogy meg fogod találni.

2019. jan. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!