Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha 2017 végére alkalmazni...

Ha 2017 végére alkalmazni fogják a fej átültetést, akkor tulajdonképpen ha pl egy ember 40 éves es kap egy 20 éves testet, akkor neki lehetőség nyúlik ahhoz hogy 20 évvel később fog meghallni?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 8. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem fogják alkalmazni se 2017-ben, se 2852-ben.

Most biztos jöhetünk azzal, hogy na de a föld se lapos, meg banán alakú.... Aztán mégis.

De a fejleválasztást, hogy lehetne megoldani bármilyen károsodás nélkül? Nem tudom felfogni, pedig orvostanhallgató vagyok. Ér és idegpályákat kell átvágni ahhoz, hogy eltávolítsák a fejet. Érpályákat össze lehet kötni, de idegpályákat nem lehet összeilleszteni, pedig már sok orvos próbálta és számos fantasztikus film alapját adja. Alapból súlyos etikai problémát vet fel, hogy valaki más testével él.


Történetesen az ezzel foglalkozó ember, aki már 3 éve folyamatosan állatokat fejez le és cincálja őket, a nők elcsábításáról és szexualitásáról adott ki könyvet. Nagyon hiteles :D

2017. ápr. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Másrészt, ha a gerincvelő sérül és lebénul egy személy, ott sem tudják megoldani, hogy újra folytonossá tegyék az ingerület átvitelt, akkor ilyen esetben, hogy lenne képes rá ez a szélhámos? :D:D
2017. ápr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%

67%-os végig butaságot ír.

Ezzel együtt SEM fogják ezt még alkalmazni legalább 20 évig. Nagyon nagy munka, bár megoldható.


Ha valaki új testet kap, ÉS nem a fejében volt a probléma, akkor tényleg megfiatalodik, de azért nem ennyit. A feje nem lesz ennyivel fiatalabb, és így sem fog 2-300 évnél tovább élni. Arra majd más módszer kell.


Amúgy nem kell ennyire drasztikus módszer, mert már kiderült, hogy egyszerű (folyamatos) vérátömlesztéssel meg lehet fiatalodni valamennyire.

2017. ápr. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Ahol ilyet alkalmaznak, ott én fejvesztve menekülnék a helyszínről.
2017. ápr. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
a leszakadt és visszavarrt vagy mástól átültetett ujj vagy kéz hogy tud mozogni?
2017. ápr. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15%

Válaszoljon nektek, akinek 8 anyja volt.

Az első hülyeségeit felpontoztátok, engem meg le - ezek után hallgassátok őt!

2017. ápr. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha a tudomány ezen a színvonalon (amit itt olvasok kérdésestől, válaszostól) fejlődik, akkor egészen biztosan nem lesz semmiféle átültetés. Pontosabban lesz, de nem élőkön.
2017. ápr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5. erre én is kíváncsi lennék, és hogy akkor a gerincsérülésnél miért nem tudják ugyanezt megoldani.
2017. ápr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy valami a mai tudásunk szerint megoldhatatlan, nem jelenti azt, hogy soha nem lesz megoldható.

Nyilván felmerülnek etikai kérdések, de a szív-, máj-, vesetranszplantáció sem állt le azért, mert létezik szervkereskedelem.

8-as, ezt úgy képzeld el, hogy egy kéteres vezetéket könnyen össze tudsz forrasztani, de egy több száz vezetékes kábelköteget meg sem próbálsz otthon megjavítani.


A kérdésedre válaszolva, nem lehet előre tudni, hogy egy ma negyven éves embernél húsz-harminc-negyven év múlva mi lesz a halál közvetlen oka. Lehet, hogy az új test kiválóan fog működni, de elviszi egy agyvérzés, vagy Pick-kór (korai agysorvadás), de az is lehet, hogy a ma húsz éves test hordoz egy autoimmun betegséget, ami 10 éven belül végez vele, holott a saját teste még bírta volna negyven évig.

2017. ápr. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Csak halkan jegyezném meg hogy a szervátültetéseknél,a legtöbb esetben imunrendszeri problémák lépnek fel, (amit persze gyógyszeres kezeléssen kompenzálni lehet) szóval egy átültetés után tudtommal csökken a várható élettartam. Szóval ha ebből indulik ki nem biztos hogy olyan jó ötlet a fejátültetés (ha a technikai problémáktól el is tekintünk)
2017. ápr. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!