Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Élelmiszermérnök vagy ápoló...

Élelmiszermérnök vagy ápoló legyek?

Figyelt kérdés
Továbbtanulás előtt állok. Érdekes számomra mindkettő. Főként külföldön szeretnék majd dolgozni. Melyik lehet célravezetőbb?

2019. jan. 26. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ápolóra biztos, hogy mindenhol szükség van, így elhelyezkedés szempontjából az tűnik a célravezetőbbnek.
2019. jan. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Erdekes szamomra mindketto"

Oke, de inkabb emberekkel szeretnel foglalkozni, vagy inkabb egy gyarban/laborban, ahol kevesebb az ember? Apolonak el kell tudni viselnie az emberek nyugjeit, akar beteg, akar hozzatartozo reszerol. Eleg eros gyomor kell hozza, ver, kaki, pisi, meg ugy egyaltalan, pl idos emberek latvanya, akik felig haldokolnak mar.

Apolot csak akkor valaszd, ha mindezek ellenere is szeretned csinalni eleted vegeig. Ne azt nezd, hogy jaj, milyen erdekes tantargyaid lesznek, ez tok mellekes, hanem magat a kesobbi munkat.

Kulfoldi munkavallalas szempontjabol viszont egyertelmuen az apolo a jobb valasztas.

2019. jan. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen. Az ápoló mindenképp globalisabb, tehát mindenhol ugyanúgy gyógyítanak a fejlett orszagokban. Érdekel az emberi test felépítése, működés, maga a kórház, én gyermekkoromban is szerettem kórházba járni, valamilyen fura okból kifolyólag. De mivel még nem tapasztaltam hogy egy életen át tudnék e ápolni, így nem tudom sajnos. :/

Az élelmiszer mernokinel is szintén a biosz ami érdekel. Az élelmiszerek összetétele, különféle tápanyagok. Viszont ott meg a fizika és kémia az ami nem annyira vonz. Illetve hogy pl Németországban egy magyar élelmiszermérnök ismeretei megfelelőek lennének e

2019. jan. 26. 11:52
 4/7 anonim ***** válasza:

En most vagyok tul az elso felevemen elelmiszermernokin. Fizikara, gepeszetre, szerves es szervetlen kemiara nagyobb hangsuly van fektetve, mint bioszra. Most jon majd nekem az elso elelmiszeripari muveletek targy, ami ko kemeny fizikai es gepeszeti szamolasokbol all.

Altalaban, ahova biosz kell, oda kemia is kell, ezzel muszaj lesz megbaratkoznod. Viszont, ha nem szeretnel fizikat tanulni egyetemen, akkor ugy altalaban a mernoki kepzeseket nem ajanlom. Esetleg akkor a dietetika, vagy a sima vegyesz, illetve biologia szakokat ajanlanam, pl ELTE-n.

2019. jan. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jaj, bocsi, vegyeszt nem tudom minem irtam... 😅
2019. jan. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ápolóra nagy szükség van. Ha szívesen lennél mindenképp az, rögtön lesz munkád:)
2019. jan. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha itthon maradnál: élelmiszermérnök.

Ha külföld a cél: ápoló.

2019. jan. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!