Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy működik az ELTE-n a...

Hogy működik az ELTE-n a kollégiumi felvételi? Illetve mi a véleményetek az ELTE-nek a koliairól.

Figyelt kérdés

Megnéztem és láttam hogy az egy főre jutó jövedelem számít, meg a távolság stb. Minden elég kedvező és így is csak 25 pontot tudtam magamnak számolni. Lehet valamit elnéztem, de nem tudom mit. Pl. arra kapok majd pontot hogy az 500-ból mennyi pontom lett?


A másik kérdés, hogy az egyetemi koli milyen? Én Egerben voltam 3 évig kolis, de eléggé utáltam, főleg amiatt, hogy lekorlátoztak, mindent elmondtak hogy mit mikor lehet csinálni. Jó tanuló voltam/ vagyok, és még úgy is alig kaptam a nevelő tanároktól valami megbecsülést, hogy mondjuk ne 30 percem legyen már kimenni a boltba, meg ha mindent megtanultam, akkor hagy mehessek már el a plázába havonta egyszer.

Szerintem mégegyszer nem bírnám ki, ha minden délután járkálna be valaki a szobába és basztatna hogy miért nem tanulok, mikor már rég mindent megcsinálta. Ezért kérdezem, hogy az ELTE kollégiumaiban mennyire korlátoznak le?



2019. jan. 26. 19:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kolégiumba bekerülni az egyik legnehezebb az Eltén az egyetemek közül, ha alig van pénze a családodnak, még akkor se biztos hogy fölvesznek.


Baszogató nevelőtanár nincs, maximum akkor, ha este 10 után durván megsérted a csendszabályt. Bármikor bárhova lehet menni (éjjel valószínűleg belépőkártyával lehet közlekedni, ha fölébreszted a portást, lehet hogy morogni fog).

2019. jan. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A felvetelidhez nem tudok mit mondani, van tablazat, amiben benne van, mi mennyit er, de a kolis elet nagyon jo, en csak ajanlani tudom. Attol is fugg a kolis elet, hogy melyikbe vesznek fel, de nem ellenorizget az eg vilagon senki, cigizni ne cigizz bent, mert megszolal a tuzjelzo, aztan amugy lereszegedes az mehet, meg minden mas, senkit nem erdekel, csak takaritsd majd el.
2020. jún. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!