Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mekkora a túljelentkezés...

Mekkora a túljelentkezés orvosira?

Figyelt kérdés

Menyire nehéz a képzés? Tényleg nem marad semmi szabadidő? Hány ponttal lehet bekerülni?

Egy átlag 4-es tanuló bekerülhet, ha jó bioszból és kémiából, de magyarból, töriből meg nem?

Megéri orvosnak menni?



2019. jan. 27. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

4x-est szoktak mondani, de akárhogy is számolgattam két éve, "csak" 2,5x-es (max 3). Kb. 2500-3000 ember szokott jelentkezni minden évben, és nagyjából 1000-et vesznek fel összesen a 4 egyetemre.

Változó, hogy hány ponttal lehet bekerülni, felvin megnézheted az előző évi statisztikákat. SOTE-n jellemzően 440 körül, vidéken pedig 420 körül szokott mozogni a ponthatár.


Közel sem olyan vészes az orvosi egyetem, mint amennyire szeretik mondogatni azok, akiknek soha nem hozzá semmi közük. A vizsgaidőszak borzasztó, nem embernek való, ezt aláírom, de évente 2x azt a 1,5 hónapot valahogy ki lehet bírni. A szorgalmi időszak szerintem teljesen korrekt.


Persze, bekerülhetsz 4-es tanulóként is. Minden azon múlik, hogy összességében mennyi pontod lesz.


Szerintem megéri, ha ez a vágyad.

2019. jan. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát viszonylag nagy, de konkrét számokkal nem tudok szolgálni. Ha az egyik egyetemre, mondjuk Pestre többen jelentkeznek, akkor általában ott magasabb ponthatárt húznak meg, pont azért, hogy ne kerüljön be mindenki és egy ilyen max. 200-300 fős évfolyamot össze lehessen hozni (Debrecenben kb. ennyi szokott lenni, Pesten nem tudom).

A képzés nehéz, az egyik legnehezebb, aki orvos akar lenni, az jobb ha átgondolja és komolyan veszi. A semmi szabadidő túlzás. Ha jól osztod be az idődet, akkor van szabadidőd is, de vannak időszakok, amikor kénytelen vagy nonstop tanulni. A pontszám kb 410-440 körül szokott mozogni, nyilván ez évente változik.

Igen, bekerülhet, de csak ha az érettségit jóra meg tudja írni, az számit a legtöbbet.

Én orvosin vagyok, egész életemben ezt akartam csinálni, nekem megérte :) magadban döntsd el, hogy neked megérné-e.

2019. jan. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, hogy ""csak"" háromszoros túljelentkezés van, bár nyilván ez sem minden évben ugyanolyan. Az OH oldalán vannak fent azt hiszem a statisztikák.

A pontszámításnak eleve kétféle módja van, a duplázós módszernél pl.a töri vagy magyar érettségidnek semmi köze nem lesz a felvételi pontjaidhoz. Szóval a válasz igen, simán bekerülhetsz még akár 2/3-es magyar érettségivel is (bár én nem tartom elképzelhetőnek, hogy aki elég intelligens magas százalékú biosz/kémia emelthez, annyira rosszul teljesítsen a humán tárgyakon, de ez mellékes... )

És én csak a saját véleményemet tudom prezentálni, hogy igen, megéri orvosnak menni, de nyilván léteznek ettől magyon eltérő gondolatok is. Szerintem akkor gyere ide, ha tényleg akarod. Te. És nem a tanáraid vagy a szüleid. És ne azért mert xy barátaid ide jönnek. Magad miatt gyere! :)

2019. jan. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!