Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező informatikus (...

VLLBalázs kérdése:

Programtervező informatikus ( BsC ) szakon mekkora túljelentkezés szokott lenni? Illetve mennyire nehéz bekerülni államilag támogatottra?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt vagyok. Informatikai középiskolában érettségizek idén, és egy kicsit aggódok, hogy az 5.0 átlagos hipszterek ellepik majd az egyetemi szakokat, és nehéz, vagy lehetetlen lesz majd bekerülni. :-(

Különösen úgy, hogy meghatározott létszámot vesznek fel államilag támogatottra!


A válaszotokat előre is nagyon köszönöm! :-)


Szép estét nektek!


Egy zöldfülű IT-s.



2017. jan. 23. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
Egyáltláan nem nehéz, de ne menj egyetemre. Odáig jutottunk, hogy többet árt, mint használ, egyedül otthon jobban megtanulsz programozni 3 év alatt, a cégek jórésze meg már nem diplomát kér, hanem pár projektmunkát.
2017. jan. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi, de sajnos muszáj! :-)


Pedagógus irányba szeretnék menni, az vonz! :-)

2017. jan. 23. 22:52
 3/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

"egyedül otthon jobban megtanulsz programozni 3 év alatt"


Simán. Ezt senki nem is mondta, hogy nem.

Viszont nem tudom, feltűnt-e, hogy a bachelor képzés neve PROGRAMTERVEZŐ INFORMATIKUS.

No, ennek a tudománynak egy marginális kis szelete az, hogy leülsz a gép elé oszt gányolod a kódot. Az egyetemi tanulmányok nem arról szólnak, hogy ülj le kódot gányolni. Arra ott van az ókájé, meg a haver Józsi, aki megtanítja neked a fór meg a vájl ciklust, oszt jááúú lesssz azz...

2017. jan. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Könnyű bekerülni, 350 körülinél nem szokott magasabb lenni a ponthatár államira se. Sokat felvesznek, de jó részüket a 3 szemeszter végén kiszórják a szűrőtárgyak miatt. Nehezebb benn maradni, mint bekerülni.


Amúgy ez az 5-ös átlagú hipszterek dolgot nem tudom honnan szedted. Jellemzőbbek a bölcsészeti szakokon, meg a hangzatos szakokon mint a HR, kommunikáció és médiatudomány. Közel se ilyen jó tanulók. Proginfón a többség tipikus kocka.

2017. jan. 24. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a korábbi évek alacsony ponthatáraiból kiindulva úgy gondolom, hogy nem jellemző a túljelentkezés. De jól mondják előttem, sokan nem maradnak meg.
2017. jan. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A legmagasabb az ELTE-n a ponthatár, és 350 körül van. Ami lófsz.
2017. jan. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Viszont nézz utána jobban, mert a pedagógusképzések változtak! Pár éve már nem szakosodásnak számít, mint előtte néhány évig!
2017. jan. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ha informatikatnár szeretnél lenni, vár az osztatlan tanárképzés (csak akkor egy másik szakot is választanod kell)
2017. jan. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítségeteket! :-)


Ment is a zöld kéz mindenkinek! ;-)

2017. jan. 24. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!