Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Alapfokú angolból középfok...

Alapfokú angolból középfok hogyan?

Figyelt kérdés
Milyen könyvet tudnátok ajánlani vagy oldalt ahol megtudnék tanulni alapfokról középfokú szintre?
2019. jan. 28. 02:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Folytasd azt a tankönyvsorozatot, ami felvitt alapfokra, hiszen az bevált.
2019. jan. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem tudom milyen könyv volt. Középsuliban juottam el erre a szintre.
2019. jan. 28. 20:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja, akkor lehet, hogy már nem is vagy alapfokon, ha nem foglalkoztál vele évekig...

Három megbízható sorozatot tudok manapság: Headway, New English File és Solutions. Mindegy, hogy melyiknek hányadik kiadása, mind működik, csak szerezd meg hozzá a hanganyagot is, és csináld végig normálisan - közben pedig hagyd, hogy dőljön rád a nyelv mindenhonnan.

2019. jan. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tesztet csináltam úgy lett alapfok, én folyamatosan használom a nyelvet, de semmit se fejlődök :/
2019. jan. 28. 22:33
 5/6 anonim ***** válasza:

"folyamatosan használom a nyelvet, de semmit se fejlődök"

Mert csak azokat a szavakat, szerkezeteket használod, amiket már eddig is ismertél, és mellette nem tanulsz újakat. Ezért kell végigrágni magad olyan könyveken, amiket direkt úgy állítottak össze, hogy nem csak ellegyél a saját szinteden, hanem fejlődj is. És ha kimondottan tanulod is a nyelvet, nem csak használod, akkor olyankor is fejlődni fogsz, amikor néha úgy érzed, hogy egy helyben topogsz. Ezért érdemes idegen nyelven naplót írni, és időnként visszaolvasni saját magadat, hogy lásd, milyen gagyi hibákat is elkövettél még olyan fél-egy évvel ezelőtt, mostanában már viszont egyértelműen tudod, hogy azok hibák, így ma már nem írnád le.

2019. jan. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi
2019. jan. 28. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!