Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha valaki egy negyedik nyelvet...

Ha valaki egy negyedik nyelvet tanul, és elsajátítja alapfokú vagy középfokú szintre, abból lehet haszna?

Figyelt kérdés

Úgy értem,nem igazán munkához hanem csak érdeklődésből.

A 3 nyelvet úgy értettem,hogy azokat szinten tartva,és egyeseket fejlesztve.


Vagy 3 nyelv után már nem nagyon lehet hasznát venni egy negyediknek?

Vagy "sose tudni"?



2015. dec. 19. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a fenébe ne lehetne haszna az embernek egy idegen nyelvből? Ha akarja például olvashat azon a nyelven könyveket, nézhet filmeket, ha odautazik megértik. És ezek még csak a csupán érdeklődésből tanulásnak a velejárói.
2015. dec. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem használod egyiket sem, akkor konkrét haszna nem lesz, tök mindegy, hogy 1-2-3-4 nyelvről van szó.

Nem tudom, milyen haszonra gondolsz.

2015. dec. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Úgy értem hogy sima hétköznapi kommunikáció,levelezés,használni a nyelvet célnyelvi országban..vagy megérteni szövegeket,neten olvasni,használni utazáshoz.



Azért kételkedtem először,mert az én 3 nyeelvem az angol,francia,orosz és negyediknek az olaszt gondoltam.

De az olaszt kevesebb helyen beszélik,mint a fenti hármat,így lehet hogy kevesebbszer is tudnám használni,meg ami nem megy olaszul ,ha pl.nem tudok valamit olaszul elolvasni,lehet hogy el tudom angolul vagy a másik 2 nyelven.

Valahogy így értettem.

2015. dec. 19. 20:21
 4/7 A kérdező kommentje:
Szóval,mivel 3 viszonylag "nagy kiterjedésű" nyelvről van szó,ezért azok lehet hogy "lefednek mindent".
2015. dec. 19. 20:24
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az olasz helyett akkor lehetne inkább spanyol. Azt sokkal több helyen beszélik, több anyagot találnál spanyolul a neten is.
2015. dec. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az olasz helyett én is inkább a spanyolt javasolnám. Én olaszul tanultam, semmi hasznát nem vettem a középfokú nyelvvizsgának. Olvasnivalót is keveset találok, spanyolul viszont ott az egész latin-amerikai irodalom.
2017. dec. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Olaszország közelebb van a másik háromnál...
2018. aug. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!