Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi kiiratkozás, felvétel...

Egyetemi kiiratkozás, felvételi másik szakra? Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Üdv!

Hálás lennék, ha valaki tudna nekem segíteni!

Egyetemet, illetve szakot szeretnék váltani. Az első félévem húztam le eddig, államilag támogatotton vagyok.


Az volna egyik kérdésem, hogy ha ebben az esetben felvételizek, ugyanúgy az általános felvételi eljárásnak megfelelően kell ezt intéznem? Mint például mikor gimnáziumból jelentkeztem egyetemre?


Illetve, hogy ebben az esetben is érvényes-e az, hogy módosíthatom, illetve visszavonhatom még a jelentkezést egy adott időpontig?


Valamint - bocsi a sok kérdésért - a félév visszafizetésével kapcsolatban annyi információt találtam, hogy abban az esetben ha maradok még a második félévre és 1 éven belül folytatom tanulmányaimat felsőoktatásban, nem kell visszatérítenem a támogatott félév összegét. Ez akkor is érvényesül, ha önköltséges formában mennék tovább?


Nagyon köszönöm, ha tudsz segíteni!

Szép napot!



2019. jan. 30. 16:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ugyanúgy a normál felvételi eljárás kereteiben kell jelentkezned.

Ugyanazok a szabályok vonatkoznak rád is a módosítással kapcsolatban, mint bármelyik jelentkezőre.

Igen, érvényesül, hogy nem kell visszafizetned a tandíjat. Én is önköltségesen folytattam, és semmit nem kellett visszafizetnem.

2019. jan. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a segítséget!(:
2019. jan. 31. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!