Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem váltás félév után...

Egyetem váltás félév után hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Idén elkezdtem egy egyetemet de nagyon hamar rájöttem hogy ez a szak nem nekem való , ilyenkor mi a teendő?

Jövő februárban indul csak a képzés amit kinéztem magamnak. Azt olvastam hogy újra felvételiznem kell.

Ez hogy megy?

Ki kell iratkoznom a mostani egyetemről és újra felvételiznem kell a másikra?

Hogyan kell kijelentkezni az egyetemről?

Érettségiznem is kell újra?



2017. dec. 9. 17:53
 1/2 anonim ***** válasza:
59%

Bemész a Tanulmányi Osztályra és megszünteted a jogviszonyodat - érdemes még ebben a félévben, ha állami képzésen vagy, mert az 1. féléven belül következmény nélkül ott tudod hagyni (igaz, hogy tervezel ismét jogviszonyt létesíteni, de inkább számolj úgy, hogy nem).

Februárban induló képzésre már nem tudsz jelentkezni, ha jól emlékszem ott a jelentkezési határidő november közepe volt. Szeptemberben indulóra tudsz jelentkezni, ugyanúgy be kell adnod a felvételit február közepéig. Újra nem kell érettségizni - feltéve, ha az új szakhoz meg van minden szükséges követelmény.

2017. dec. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hallottam olyanról hogy elég valami 032 es kérvényt kitölteni neptunba láttom hogy ilyen tényleg van. Elég neten kitöltenem és beküldeni vagy kötelező személyessen bemennem?
2017. dec. 9. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!