Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egerben melyik gimnáziumot...

Egerben melyik gimnáziumot ajánlanátok? Miben jó az a gimnázium, miben nem, előnyök, hátrányok, stb.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jövőre megyek nyolcadikba és foglalkoztat melyik gimnáziumba menjek tovább.

Nézegettem már a Szilágyit, Neumannt, Gárdonyit, Pásztorvölgyit,stb., de mindről olvastam rosszat is. Elsősorban olyanok véleménye érdekelne akik valamelyik egri gimibe járnak.

Arra lennék kíváncsi, hogy miben jó az a gimnázium, miben nem, előnyök, hátrányok, stb.



2019. febr. 3. 00:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Én Szilágyis voltam, szerintem nagyon jó suli!

A Neumannt és a Gárdonyit nem ajánlom, sajnos már nem az a szint, mint régen... Rengeteg Neumannos csoporttársam kibukott az egyetemről.

Pásztorvölgyi szuper suli, ha érdekel a nyelvtanulás.

2019. febr. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindegyik iskola más. Ezek közül a Gárdonyi az, amit nagyon nem ajánlok. Nagy a hangsúly a külsőségeken, jajj de szent és erkölcsös mindenki, megszólnak azért is ha szakadt farmerben mész, járhatsz misére de amúgy mindenki telibe sz**ja, hogy vallásos vagy-e. Én speciel hányok ettől a képmutatástól. (Ott tanuló ismerőseim meséltek.)


A Neumann nem rossz, bár oda kell egy sznob magatartás. Meg vastag pénztárca, mivel alapítványi iskola, de cserébe elég specko az épület belülről, felújított mosdó, kanapé, csomó extra (pl kapcsolatban állnak egy autósiskolával és egy tánciskolával is, de erről nem tudok pontos infót). Nem rossz választás, de a Neumannosokról van Egerben egy előítélet, miszerint tele van gazdag sznob hülyékkel. Persze ez ne tartson vissza senkit.


A Pvg állítólag nem rossz tanulmányi szempontból, de ott tanul az egyik legjobb barátnőm (másodéves) és azt mondja rengeteg óra elmarad, a tanárok fele magasról tesz a tanításra, a másik fele pedig véresen komolyan veszi magát, akkor is ha valami jelentéktelen tantárgyat tanít, pl művtöri és etika. Az viszont biztos, hogy a kéttanos osztály harmadik év végén simán lenyom egy emelt angol érettségit. Ha nem bírod a tömeget jó választás, kis iskola kevés diák, cserébe mindenki ismer mindenkit és megy a pletykálkodás ezerrel. Bár hol nem :")

Ott is most újították az épületet kívül belül, de amúgy se volt lepra. Ja és szuper a tornatermük, minden nagyobb diák sportversenyt ott tartanak.


A Szilágyit szintén csak hallomásból ismerem (Dobós vagyok, szóval pártatlan), akik oda járnak szeretik, a mat-fiz tagozat erős és csomószor lett Heves megye legjobb gimije. A diáknapok is fullosak náluk, nem brutális az óraszám (PVGben egy átlagos 11. Osztályosnak 40-42 órája van), jó a hangulat. Én ha nem Dobós lennél tuti a Szilágyiba mentem volna.


Tudom már nem aktuális, de remélem valakinek segítek ezzel a jövőben.

2019. máj. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
PVG-s vagyok. 4. évemet végeztem, szóval van némi tapasztalatom. Az első év a legjobb, még ha heti 18 angolod is van, vissza fogod sírni. :D Nyílván ez is olyan, hogy vannak rosszabb és jobb tanárok is. Van akit utálok, van akit nagyon szeretek. A hülye tantárgyak (pl etika, művtöri 4. és 3. évben) egy kalap szarok, nem ér semmit, de ha érettségizni akarsz majd valamelyikből, akkor hasznodra válhat (és a művtöri tanár nagyon vicces). A helyi buszok sokszor tömve vannak, a központból kb 20-25 perc eljutni, szóval ezzel számolj. A kéttannyelvűs osztályt jobban ajánlom, sokszor jobb tanárokat kapnak, mint a nyelvi előkészítősek. De nagyon családias, az igazgató nagyon jófej, sok jó program van, a diáknapok fenomenálisak. A legtöbb tanár egyébként nagyon segítőkész, különórákat vállalnak, odafigyelnek rád, figyelik a fejlődésedet. Én ajánlani tudom, amiért jöttem, azt itt megkapom, szóval + pont a PVG-re. Ha van valami kérdésed, nyugodtan írj. :)
2019. jún. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Pásztorvölgyis vagyok, már több éve járok oda, szóval eléggé elszállt a rózsaszín köd, már látom a rossz oldalát (főleg azt).

Nem mondanám, hogy kifejezetten rossz iskola, hiszen tele van jó tanulókkal, remek az iskola átlaga, jó érettségiket, vizsgákat írnak, viszont ez nem az iskola, hanem a tanulók érdeme.

A tanárok nem igazán jók, kb. kettőt-hármat tudnék mondani, akit itt említeni lehetne. (jó tanár = tud tanítani, nem idegbeteg, tud fegyelmezni)

Igazat adok annak, aki előttem írta, hogy rengeteg óra elmarad, ez sajnos így van. Ez nyilván nagyon fun-nak hangzik, de mikor ott tartasz, hogy a napi 8 órádból kettőt tartanak meg, te meg 7 óta bent vagy, mert nulladikon szoptál az nem kellemes.

Angol kéttannyelvű is szinte hiába van, máshol rengeteg lehetőség van utazni, akár nyelvet tanulni, itt ez sem igazán van. Francia cserekapcsolat van egyedül, ez persze szuperül hangzik, de az angolodat megint nem fejleszti, ugyanarra jó, mint a többi fölösleges programjuk (elmenni jó drágán külföldre berúgni, ahol senkivel nem gyakorlod az angolt).

A többiről nem igazán tudok nyilatkozni, hiszen azokba az iskolákban sosem jártam.

2019. júl. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!