Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen gimnáziumot ajánlotok,...

Milyen gimnáziumot ajánlotok, ha informatikusnak szeretnék tanulni?

Figyelt kérdés
Csak gimnázium iránt érdeklődöm, szakgimnáziumba nem szeretnék menni. Átlagom 3.8 - 3.9. Fontos lenne hogy a XVIII. kerületből (Gyálról) könnyen be tudjak járni tömegközlekedéssel. Szoftverfejlesztőnek szeretnék majd tanulni. Gimnázium után Egyetemre szeretnék menni.

2018. dec. 24. 23:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Gimnáziumba nem nagyon van informatikai szak, hiszen erre tartják fennt a szakgimnáziumokat. Ugyanis a gimnáziumba azért megy az ember, mert nem tudja, hogy mi akar lenni, és ott általánosabban tanítják a tárgyakat. Az, aki tudja, hogy mivel szeretne fellnőttkorában foglalkozni, az megy szakgimnáziumba és nem azért, mert gyengébb, mint egy gimnázium (mert ez nem feltétlen igaz). Szakgimibe informatikai tárgyakat tanítanak földrajz, bilógia, ének ... meg ilyen tárgyak helyett, ami a gimibe van. Ettől nem lesz gyengébb egy szakgimi, csak másabb. Jobban érzed magad, ha azt tanulod, ami érdekel.


Szóval nem nagyon fogsz informatikai szakot találni gimnáziumba, mert nem arra találták ki a gimnáziumot. Egyébként teljesen mindegy, hogy milyen középiskolába végzel. Szakgimibe megtanítanak programozni emelt info érettségi szintjéig, ami az egyetem 1.hónapjában hatalmas segítség. Viszont akármelyik gimiben fel tudod venni az infot fakt-nak 11. és 12. osztályban, ahol szintén felkészítenek az emelt info érettségi programozás részére is.


Én egyetemre járok mérnökinformatikára, és teljesen előről kezdték az infó tanítását. Én szakgimnáziumba jártam informatikai szakra (Trefortba kőbánya-kispestnél), sokan jártak be az osztálytársaim közül Gyálról vonattal, szóval a közlekedés jó. Ezt tudom ajánlani, de ha semmiképp sem akarsz szakgimibe menni (nem értem miért nem akarnál, ha már tudod, hogy ezzel szeretnél foglalkozni), akkor kb akármelyik gimi megteszi, válaszd azt, amelyikhez a legközelebb laksz. Az a lényeg, hogy erős alapjaid legyenek matekból, mire egyetemre kerülsz.

2018. dec. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!