Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pedagógiai témájú könyveket...

Pedagógiai témájú könyveket tudnátok említeni?

Figyelt kérdés

Tanárnak készülök, évek óta erre gyúrok már. Olvastam, hogy kötelező alkalmassági vizsgálat van. Pedagógiai szituáció vagy pedig pedagógiai témájú olvasmányról való beszélgetés.

A napokban elkezdtem Mérei-Binét Gyermeklélektan c. könyvét, mert azt hittem ilyen kaliberű olvasmányt várnak. Erre küldött ma az osztálytársam egy pdf-et, amiben felsorolja az egyetem az ajánlott olvasmányokat. Szent Johanna Gimi, meg Harry Potter... Hát nem tudom, én ezeket 13 évesen sem szerettem.

Szóval tudnátok mondani azért ezeknél komolyabbakat? Vagy jó a Mérei könyv is erre a célra?


2019. febr. 3. 11:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Én kisgyermeknevelő szakon vagyok és nekünk el kellett olvasni a Gyermeklélektant. Az sem rossz, de az inkább tényleg arról szól, amikor még picik a gyerekek.


Viszont a Pedagógusok kézikönyvét tudom ajánlani.

2019. febr. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy azt várnák, hogy a jelentkezők pedagógiai szakismeretekkel rendelkezzenek. Azt majd ott megtanuljátok - jobb esetben. Talán megkérdezik, olvastál-e ilyen jellegű dolgokat, ha nem, akkor esetleg felvázolnak egy helyzetet, amiről megkérdik a véleményed. Nem kell olyan komolyan venni. Egy felvételiző legalább 12 évet járt iskolába, van tapasztalata bőven. Amúgy a Gyermeklélektan alapvető mű pedagógusok számára, de nem pedagógiai témájú, hanem pszichológiai, mint a címe is jelzi.
2019. febr. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!