Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ethical Hacking és a Cyber...

Ethical Hacking és a Cyber Security az ugyanaz a képzés?

Figyelt kérdés

Ugyanaz a kettő csak más névvel?


Ez a két foglalkozás úgymond egy és ugyanaz a kettő? Mennyire fedi le az egyik a másikat?

Ha tegyük fel két különböző egyetem ajánlja az egyiket, a másik pedig a másik MSc képzést, akkor az elmondható, hogy igazából a két szak nem tér el egymástól, és ugyanúgy etikus hacker képzés mind a kettő?


Mert mindkét névvel szoktam látni külföldi egyetemeket MSc-ket hirdetni ezekkel a nevekkel. (De nincs 2 ilyen nevű képzés egy egyetemen, hanem valahol így, valahol úgy tüntetik fel a képzés nevét.)


Szerintetek?



2019. febr. 4. 19:37
 1/1 anonim válasza:

lehet már késő, nem tudom. Az Ethical Hacking offenzív oldal még a Cyber Security a defenzív oldalon van.


Tehát amíg az etikus hackereknek a feladatuk az, hogy betörjenek egy rendszerbe, addig a cyber security-s embereknek az, hogy ezt megakadályozzák, monitorozzák, hogy hol mi történik...stb


De kicsit mind a 2 része a másiknak :)

2021. febr. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!