Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakmát válasszam ha a...

Melyik szakmát válasszam ha a győri audi gyárban szeretnék dolgozni?

Figyelt kérdés

-autógyártó

-karosszéria lakatos

-szerszámkészítő

-ipari gépész

jelenleg hegesztőnek tanulok, de szakmát szeretnék váltani mert félek a hegesztés egészségkárosító hatásaitól, és elég veszélyes szakma. a fent említett szakmák tetszenek, legfőkkép az autógyártó. mert mindig is autó szerelő szerettem volna lenni, csak nem vettek fel. tudom az autógyártó nem szereli az autót, de van egy kis köze az autókhoz. de pl a karosszéria lakatos keresettebb szakma. az biztos hogy bekerülnék az audiba mert az iskola parter kapcsolatba van az audival és a diákok oda mennek gyakorlatra. csak attól félek, hogy ha ne adj isten megszűnne az audi akkor kb sehova nem tudnák elmenni az autógyártó szakmával, de a karosszéria lakatossal igen. de az nem tetszik annyira. és valaki tudja, hogy a fent említett szakmákkal mennyit lehet keresni a győri audiba? az egyik tanár azt mondta hogy az autógyártósok 300 nettót kapnak.



2019. febr. 7. 22:44
 1/3 A kérdező kommentje:
esetleg még a fényező is szóba jöhet, de az is elég káros az egészségre. és az lenne még a kérdésem, ha bekerülnék az audiba akkor mennyit számítana ha az érettségit megcsinálnám? és meddig fejlődhetnék? úgy értem, hogy műszak vezető vagy ilyesmi lehetnék e? van a konditerembe egy csávó, aki abba az iskolába járt ahova én, és az audiba dolgozik, és elég jó lóvét kaphat mert mesélte múltkor egy haverjának hogy 250 ezer forintért vett kutyát. Meg mindig megveszi a legújabb csúcskategóriás telefonokat múltkor is 250 ért vett note 9-et. csak még nem kérdeztem meg tőle, hogy milyen pozícióba van meg mennyit keres, mert szerintem ez elég személyes kérdés. azért kérdeztem hogy meddig fejlődhetnék, mert gondolom neki sincs mérnöki diplomája mivel ez egy szakmunkás képző ( lukács sándor győr) és ő is itt végzett. és elvileg elég lite os munkát végez, mert kérdeztem egy barátomtól, akinek barátja ez a csávó hogy milyen pozícióban van, hogy ilyen jól keres csak sajnos elfelejtettem, de mondta hogy kb a leg lite osabb munak az audiba.
2019. febr. 7. 23:00
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, van benned elég tehetség az érettségihez, akkor mindenképp próbáld megcsinálni, mert azzal rengeteg lehetőséged nyílik. Én a helyedben most az érettségire koncentrálnék csak, hogy meglegyen, s utána a gépgyártástechnológiai technikus OKJ képzésre iratkoznék be, ami 2 éves. Ez elég magas szintű és univerzális végzettség, amivel sok helyen elhelyezkedhetsz és gyorsan művezető lehetsz, felügyelheted a munkát ahelyett, hogy neked kelljen kézileg gürcölni.
2019. febr. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ de én nem szeretnék ilyen nehéz szakmát választani mert fejben nem vagyok jó hanem inkább ügyes vagyok szerelésbe ilyesmikbe. most ugye hegesztőnek tanulok, de újrakezdem szeptemberben a 9.ediket egy másik szakmákban. ezek közül lehet választani:gépi forgácsoló, autógyártó, karosszéria lakatos, fényező, víz gáz és fűtésrendszerszerelő, csőszerelő, járműipari fémalkatrész gyártó,szerszámkészítő, ipari gépész. a gépgyártás technológiai technikus az szakgimnáziumi képzés. de de nem szeretnék annyi időt elvesztegetni hogy elvégzem a 3 évet+újrakezdem a 9.ediket az már 4 és az érettségire felkészítő az 2 év és még 2 év mire elvégzem a gépgyártástechnológiai technikus szakot
2019. febr. 8. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!