Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik képzést válasszam?...

Melyik képzést válasszam? Melyik diplomával tudnék kutatóként dolgozni?

Figyelt kérdés
Szeretnék gyógyszerekkel, új gyógymódok kutatásával foglalkozni. A gyógyszerész képzésen gondolkodok, érdekel ez a szakma, de elrettentettek azzal, hogy az csak "diplomás eladó" a patikában. Gyógyszertárban nem szeretnék dolgozni. Gyógyszerész diplomával tudnék kutatóként dolgozni? Vagy az csak az ott végzettek kis százalékának lehetséges? Az általános orvosi képzés is érdekel, de ott is inkább a kutatás, nem a tényleges gyógyítás (betegekkel foglalkozás, rendelés), nincs meg bennem az a nagy elhivatottság. A gyakorlatokat elviselném. A vegyészmérnök szak gyógyszervegyész szakiránya a harmadik lehetőség. Melyik diplomával tudnék ténylegesen új gyószereken/gyógymódokon dolgozni? 11.-es vagyok, van még egy évem eldönteni, kémia biosz emeltet fogok csinálni jövőre.

2014. jan. 19. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Gyógyszerész diplomával tudnék kutatóként dolgozni?


igen

A vegyészmérnök szak gyógyszervegyész szakiránya


Ez így is lehetséges.

2014. jan. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mind a három képzés alkalmas a kutatói munkához. Aki pedig ezzel a diplomás eladó baromsággal jön az nemes egyszerűséggel ostoba.

Az általános orvos képzés, inkább a biosz oldal felől közelít, főleg az ember, és a betegségek vannak a középpontban. Ha ténylegesen a gyógyszerek érdekelnek, és a kutatás, akkor én inkább a gyógyszerész képzést ajánlom, mivel ott szintén sokat kell a különböző kórképekről tanulni, de elsősorban a kémia és a gyógyszerek vannak előtérben a biológia másodlagos. A vegyészek/vegyészmérnökök abszolút kémiai megközelítést alkalmaznak, a kórképekhez nem értenek.

2014. jan. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia!Én gyógyszerészeten,általános orvosin, és vegyészeten (nem vegyészmérnökön) gondolkodtam, mivel én is kutató szeretnék lenni, már elég rég óta, biológia és kémia tagozatos vagyok. Én úgy tudom, mert már elég sokat utána keresgéltem interneten és mindig ennél az egy válasznál lyukadtam ki, hogy a 3 dolog közül bármelyikre mész is le kell doktorálnod ahhoz hogy kutathass.
2014. jan. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Én úgy tudom, mert már elég sokat utána keresgéltem interneten és mindig ennél az egy válasznál lyukadtam ki, hogy a 3 dolog közül bármelyikre mész is le kell doktorálnod ahhoz hogy kutathass."


Kedves előző, röviden és tömören ez ami leírtál. BAROMSÁG. Már egyetem alatt is lehet kutatni. A PhD az egyetemi előrelépéshez kell.

2014. jan. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor elnézést kérek, de ahol kérdezgettem,olvasgattam ott mindig azt írták hogy ha elvégzem az egyetemet és kutatóként szeretnék dolgozni akkor oda le kell doktorálnom.
2014. jan. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!