Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen OKJ-t érdemes elvégezni...

Milyen OKJ-t érdemes elvégezni egy lánynak?

Figyelt kérdés
Olyan szakmát szeretnék aminek van jövője, meg is lehet belőle élni, es munka mellett is meg lehet tanulni.

2019. febr. 10. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Kozmetikus?
2019. febr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

#1: a kozmetikus állás fizetsz a gyakorlati helyért. A klientúrát kiépíteni utána több év.


Mi érdekel? Kezdjük ezzel ..

Munkaviszonyban vagy vállalkozói formában gondolkodsz?

Ha munkaviszony, közigazgatás, vagy versenyszféra?

2019. febr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Munkaviszony inkább. Igazából irodai munka érdekelne.
2019. febr. 10. 14:37
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát ilyen nem nagyon van. Ha irodai munkával jól akarsz keresni, akkor valami magasabb szintet kell hoznod, amit egy sima okj-vel nem fogsz tudni elérni. A másik, hogy az irodai dolgozók jönnek-mennek. Ha leépítés vagy bármi van a cégnél akkor bűntudat nélkül rúgnak ki bármikor, szóval azt sem lehet mondani, hogy akkora jövője lenne.

Kicsit gondolkodj még ezen.

2019. febr. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%

Te is sokat akarsz keresni semmi, vagy nagyon kevés munkával?

Akkor Te nagyon szép lehetsz. Okos nem, mert akkor egyetemre akarnál menni. ERGO egy szép buta/átlagos csaj lehetsz=?

2019. febr. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha valami 'irodai' munkát akarsz, akkor lehetsz OKJ-vel adatrögzítő vagy ilyesmi mondjuk Invitelnél. Ehhez sztem jó valamilyen ilyen irodai OKJ vagy kereskedelmi, nem tudom pontosan. Bankban is tudsz dolgozni ügyintézőként OKj-val, titkárnő is lehetsz pl jogi asszisztens. Ezek azok az 'irodai' munkák amiket OKj-vel végezni lehet, dokumentumtologatás.
2019. febr. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
pl irodai titkár! Ha csinálsz nyelvvizsgát, akkor nem csak titkárnő lehetsz, hanem irodavezető is, amihez NEM kell diploma sem ;) [tudom, mert egyetem mellett dolgozom] ;)
2019. jún. 22. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6-os, nekem van több bölcsésszar ismerősöm, aki az invitelnél dolgozik adatrögzítőként diplomával :"D Akkor most hogy van ez :D ?


Sőt, van olyan ismerősöm is, aki szintén bölcsésszarként végzett, jelesre diplomázott, és olyan munkát tölt be az OTP-nél, amihez egyébként a sima retekségi is elég lenne :D


Én főiskolás vagyok [bölcsésszar], de van egy okjs képzésem, angol felsőfokúm és egy japán közepem, de a japán nyelvtudásomat inkább hanyagoljuk... és irodavezetőként dolgozom, még diploma sem kellett, mint látod, és nem az alja munkát végzem. Továbbá folyamatosan képzem magam: webprogramozást tanulok, illetve gondolkodok még azon, hogy befejezem a szoftverfejlesztő okj-t, amit elkezdtem :)


Amúgy a legtöbb bölcsésszar még informatikát sem tanul az egyetemen. Hogy lehetne berakni őket irodába, mikor egy office-t, excelt, access-t, sway-t, powerpointot, komolyabb munkahelyen. pl. egy normális szkriptnyelvet nem ismer??


Hidd el nekem, hogy néhány okj-s képzés többet ér, mint a legtöbb bölcsésszar diploma!


#removebölcsésszar.

2019. jún. 22. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!