Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógypedagógus jövőkép?

Gyógypedagógus jövőkép?

Figyelt kérdés
Mindig is érdekelt ez a szak, de nem tudom mennyire érdemes belevágni. Korábban csak 3 helyen indították a szakot, most már egerben és debrecenben is lehet tanulni,aminek örülök, mert közelebb lenne. De nem tudom tényleg ekkora a gyógypedagógushiány, mint aminek beharangozzák? Sajnos már jártam úgy másik szakkal, hogy az is "hiány", és elvégezvén nem tapasztaltam, hogy nagyon keresnék a szakembert. Szóval olyan emberek véleményére vagyok kíváncsi, akik már elvégezték. Mennyire lehetett hamar munkát találni vele? Leginkább a logopédia és a tanulásban akadályozottak pedagógiája ami érdekel. Köszönöm a válaszokat (akár privátban is jöhetnek)

2019. febr. 11. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Ha már van egy haszontalan képesítésed, nem lenne érdemes ezúttal valami életképesbbet választani? Nagyra becsülöm azokat, akik beteg vagy sérült gyerekekkel foglalkoznak, de a pedagógus szakmában jelenleg katasztrófális a helyzet, ezért csak a legelszántabbaknak ajánlom. Munkád mondjuk lesz, mert az idősek elmennek, utánpótlás pedig a gyalázatos fizetések miatt lényegében nincs.
2019. febr. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudtam, hogy haszontalan lesz, elhiheted hogy nem azért tanultam végig, hogy kikerülvén munkanélkülin legyek és az egyetemen nem reklámozzák, hogy a végzett hallgatók közül országszerte 10 emberre van max szükség. Ezért is akarom ezt elkerülni, ha már újra azon gondolkozom, hogy visszamegyek egyetemre.
2019. febr. 11. 15:55
 3/4 anonim ***** válasza:
15%

Van egy rokonom aki gyógypedagógusként végzett.

Jelenleg lelkipásztorkodik, illetve boncmesterként dolgozik a helyi korházban. Ezutóbbihoz azt hiszem valami OKJ féle kellett neki +saját vállalkozás, szóval nem nagyon veszi hasznát a végzettségének.

2019. febr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%
Igen, a hiány valós. Nézz körül pl. közigálláson! Én már egyetem mellett dolgoztam a szakmámban, mert keresnek. Szerintem megéri. :) (Végzett gyógypedagógus vagyok)
2019. febr. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!