Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőoktatási szakképzés...

Felsőoktatási szakképzés állami támogatással vagy alapszak költséges úton?

Figyelt kérdés

Sajnos a várható pontszámok 370 körül lesz, viszont én gazdaságtudományi karra szeretnék menni, ami már 400 pont felett kezdődik.

Szerintetek melyik éri meg jobban (végzettségileg ) ?

- Ha érettségi után általános szakképzésre megyek, államira ez ( 2 év) és azután vissza apalszakra, ami szintén 2 éves, de ez a kettő év már önköltséges vonalon

- Vagy, ha érettségi után rögtön fizetős apalképzésre megyek ( ez 7 félév )


Van valaki rajtam kívül efféle dilemmában?


2019. febr. 12. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Felsőoktatási szakképzésben ingyen egy pénzügy-számvitel szerintem nem rossz. Olyan munkahelyre viszont nem fogsz bejutni ezzel, ahol diploma az elvárás. Ha majd úgy érzed, hogy mindenképpen kell a diploma, megcsinálod, az előző tanulmányaid egy részét elfogadják.

Azt tudod még tenni, hogy csúszol egy évet. Az alatt újravizsgázol a felvételi tárgyakból. Remélhetően sikerül javítanod annyit, hogy bekerülj finanszírozott képzésre.

2019. febr. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez borzasztó rosszul hangzik, de köszönöm a válaszod.
2019. febr. 12. 17:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha elvégzed a foszkot majd az alapszak maradékát ugyanott vagy mintha egyből alapszakra mennél végzettségileg. Anyagilag viszont jobban megéri ez a verzió, mert 7 hekyrtt csak 4 szemesztert kell fizetned.
2019. febr. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Úgy érzem elrontottak az életem. :(
2019. febr. 12. 17:38
 5/8 A kérdező kommentje:
Rontottam*
2019. febr. 12. 17:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért rontottad el? Én se kerültem be állami gazdasági szakra, mégse depiztem be emiatt. Egy évet jártam foszkra aztán inkább átmentem alapszakra, mert nem akartam gyakorlati helyet keresni, diákhitelből kifizettem a maradék szemesztereket és megvan a diplomám. Első 2 évben a minimálbér kis százalékát kell csak fizetni, de szakmában elhelyezkedve szerencsére nagyobb ütemben tudom visszafizetni, pár év alatt letudom viszont a papír megvan és meg is marad.
2019. febr. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem : Milyen szakon szerezted a diplomád?

Én pénzügy -és számvitelre tervezek menni, ahogy mondtam sajnos csak önköltségesre tudok.

2019. febr. 13. 19:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Pénzügy-számvitel szakon szereztem :D Habár gazdmen foszkkal kezdtem, de ez hasznosabb szaknak tűnt plusz ezzel kiválthattam a mérlegképes könyvelői bizonyítványt is.
2019. febr. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!