Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mindegy milyen emeltet teszek?

Mindegy milyen emeltet teszek?

Figyelt kérdés
Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy, mindegy milyen emelt szintű érettségit teszek? Például ha Gazdaságinfóra akarok menni oda elfogadják az emelt angolt, mint 1 kötelező emelt érettségit? ( Ha a 2020-as jogszabályokat vesszük figyelembe)

2019. febr. 12. 17:51
 1/3 anonim ***** válasza:
A felvi.hu weboldal minden magyar egyetem minden szakára vonatkozóan pontosan közli a felvételi követelményeket. Ajánlom figyelmedbe. A 2020-ban indított szakokról várhatóan idén decembertől találsz információt a már említett oldalon.
2019. febr. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem, nem mindegy.

Informatika képzési terület

Általános követelmények

Választható érettségi vizsgatárgyak:

matematika kötelező

és

fizika vagy informatika vagy szakmai előkészítő tárgy vagy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy.


Alapképzési szakok Érettségi vizsgatárgyak

gazdaságinformatikus az általános követelmények szerinti vizsgatárgyakon kívül a közgazdasági

alapismeretek (üzleti gazdaságtan vagy elméleti gazdaságtan) vagy gazdasági

ismeretek, vagy közgazdaság ismeretek vagy közgazdasági ismeretek is

választható

Bármely felsorolt vagy fel nem sorolt érettségi vizsgatárgyból egyet emelt

szinten kell teljesíteni.


Vagyis a válasz a kérdésedre: Nem, az angol nem jó.

2019. febr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amit én bemásoltam, ez már a 2020-as!


KÖZLEMÉNY

Szakok és érettségi vizsgatárgyak, többletpontok a 2020. évi

felsőoktatási felvételi eljárások során


[link]

2019. febr. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!