Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek

A kérdés

Egyetemen belül át lehet jelentkezni másik szakra?

Gyógytornász szakra szeretnék menni, de a pesti egyetemen nagyon magas a ponthatár. Esetleg ha megjelölök egy másik szakot azon az egyetemen átkérhetem magamat? Vagy ha egy vidéki suliba felvesznek át lehet jönni a pesti egyetemre?

Keress kérdéseket hasonló témákban: érettségi, egyetem

febr. 14. 18:29  Privát üzenet  

A válaszok
A ponthatárokat nem azért találták ki, mert nem volt épp más dolguk. Nem, nem mehetsz át.

A válasz 62%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont febr. 14. 19:24 Privát üzenet

Az előző válaszoló helytelen választ adott. A lehetőségeid valójában az alábbiak:

1. Ha ugyanazon egyetemen belül más szakra vesznek fel, amely azonos képzési területhez (ez esetben orvos- és egészségtudományhoz) tartozik, akkor az adott szakon elvégzett két sikeresen lezárt félév után kérheted az ún. szakváltást. Ennek gyakran, de nem minden esetben a két félév valamilyen tanulmányi eredménye előfeltétele, amely az egyetem saját szabályzatától függ, s ha eredetileg állami finanszírozású képzésre vettek fel, akkor megtarthatod az állami finanszírozású státuszt.

2. Ha más egyetemre vettek fel erre a szakra, vagy az adott képzési területhez tartozó más szakra, akkor pedig két lezárt félév után egyetemek közötti átvételt kérhetsz, amelynek a feltételét a fogadó egyetem szintén saját hatáskörben a két félév tanulmányi eredményeként adhatja meg. Ez esetben azonban ha eredetileg állami státuszú voltál, általában azt elveszítheted és átvétel után csak költségtérítésesen folytathatod. Ez nem feltétlenül tragédia, mert fel tudsz venni diákhitelt, amely a költségtérítést fedezi. Ugyanakkor egy távolabbi egyetemre állami képzésre járni a jelenlegi kollégiumi díjak és utazási költségek ellenére is általában olcsóbb, mint a költségtérítést kifizetni egy helyi egyetemen.

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont febr. 14. 21:11 Privát üzenet
Gondolom a kérdezeő nem ezen válaszokat akarta hallani, hanem hogy azon nyomban egyetemet/szakot vált. Hát nem. Magyarul ugyanott vagyunk, ahol voltunk: nem.

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont febr. 14. 21:26 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha egyetemen át akarok jelentkezni egy másik szakra, akkor megtehetem hogy csak azokra az órákra járok be (a jelenlegi szakomon), amit beszámítanak oda?
Ha aláírom a tanulói szerződést az egyetemmel, de év közben ott szeretném hagyni az egyetemet, mert mondjuk másik egyetemre akarok jelentkezni, akkor az mivel jár?
Át tudok még jelentkezni másik szakközépiskolába?
Fellebbezessel at lehet jelentkezni masik egyetemre?
Egyetemkezdés előtt át lehet jelentkezni másik egyetemre, ha meggondoltam magam?
Egyetemistaként szeretnék egy másik szakra is jelentkezni, de a felvi.hu-nak nem tetszik a korábbi felvételi kódom. Mi a teendő?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Tanulási lehetőségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!