Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Belevágjak-e menedzser vagy...

Belevágjak-e menedzser vagy turizmusba, ha gyenge vagyok matekból és szégyenlős is vagyok az emberekkel?

Figyelt kérdés
Gimnáziumban tanulok most még, és a szakok kiválasztásánál az volt a szempontom, hogy ne kelljen sokat kapcsolatban lennem az emberekkel munkám során, mert eléggé visszahúzódó és csendes vagyok. Leginkább a menedzser és a turizmus tetszik, viszont utánaolvastam, hogy elég sokat kell emberekkel kommunikálni. Másik szempont az, hogy a matekot ne forszírozzák, mert gimiben is elég sokat szenvedek vele. Minden tantárgyból ötösöm van, kivétel a matek. Első 2 évben meg lett az 5-ös átlag, azonban 3.-ban nem tudtam kihúzni 4-nél többet, 4.ben pedig szinte bebetonoztam a 3-as átlagot. Ezek ellenére belevágjak? Tudom, hogy ez két különböző szak, menedzser lenne első helyen, turizmus pedig a második.
2019. febr. 15. 22:54
 1/3 A kérdező kommentje:
Elnézést az elírásért, menedzsmentre gondoltam. :)
2019. febr. 15. 22:59
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem, nem érdemes belevágnod. A menedzsernek és a turizmososnak is pont az a dolga, hogy emberekkel foglalkozzon.
2019. febr. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem sem lenne célszerű. Most bocsánat, hogy ezt mondom, mert tudom, hogy nem egy egyszerű dolog a pályaválasztás, sőt... de azért egy mondatban leírni azt, hogy pl. érdekel egy gazdsági szak, de nem megy/nem szeretem a matekot, az egy picit fura. Tudom, hogy mindig ezeket a szakokat emlegetik úgy, mint a "legkönnyebb" reál szakok és én nem is azt mondom, hogy hú de milyen nehéz vagy elhiszem, hogy egy mérnöki szakon sokkal durvább a matek. Viszont ilyenkor szerintem nem gondolnak bele, hogy mégis mit jelent az, hogy "nem megy" vagy "nem szeretem", mert ebben az esetben még a kevés vagy könnyebb matekos tárgyak is lehetnek túl nehezek vagy túl unalmasak vagy mit tudjam én. Valamint azért ezeknél a szakoknak ma már tényleg fontosak a soft skillek, többek között szükség van a jó kommunikációs készségre és arra, hogy jól tudj bánni az emberekkel.


Én pl. mindig ötös voltam matekból, gimnáziumban végig emelt szinten is tanultam és az érettségim is ötös lett, viszont mikor elmentem egy matekos szakra (építészmérnök), akkor azt hittem, hogy meghülyülök... Akkor is az folyt a csapból, hogy mérnök és reál tárgyak stb. és mivel ment is, ezért úgy voltam vele, hogy jó akkor próbáljuk meg. Az egyetemen is elvoltam vele, nem buktam meg semmiből, de az első félévem után ott is hagytam, mert egyszerűen utáltam, abszolút nem érdekelt, nem élveztem egyáltalán. Utána pedig választottam egy teljesen másik szakot, amit viszont szívesen és nagyobb érdeklődéssel végzek. Úgyhogy ezen tapasztalatom alapján én inkább azt mondanám, hogy nem érdemes olyat tanulni, amivel kapcsolatban azt érzed, hogy bármilyen kellemetlenséget, frusztrációt okozva vagy esetleg nem érzed magad elég képzettnek hozzá, nincsen meg az alap tudásod hozzá, mert abból szerintem nem sok jó fog kisülni. Nem azt mondom, hogy nem lehet fejleszteni a tudásod és a készségeidet, mert nyilván lehet. Viszont reálisan végig kell gondolni, hogy milyen vagy, mire vagy képes és mit szeretnél elérni.

2019. febr. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!