Nyelviskolai tanár?

Figyelt kérdés

Lassan egyetemi pályavalásztás előtt állok. Nem sok ötletem van, voszomt a nyelviskolai tanár érdekelne. Tudnátok erről több infot elmondani? Mennyit keres? Heti hány napot tanít? Sokan járnak ilyen tanfolyamokra (mivel elég drága)? Pontosan milyen nyelvvizsga szükséges? Illetve egyetemen milyen szak? Aki nyelviskolában tanít, annak mellette kötelező közoktatásban is tanítania? Felvételniél elvárás az, hogy x évet éljél az adott nyelv országában?

Hálás lennék a segítő válaszokért.



2019. febr. 16. 21:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Dolgoztam nyelviskolában, általában nem vesznek fel alkalmazottnak, hanem vállalkozóként dolgozol nekik. Az órabér sokkal jobb, mint a közoktatásban. Hátránya, hogy általában délután, este tanítasz, vagy akkor is. Nyelvvizsga nem kell, mert ha nyelvszakon végeztél, ott már eleve teljesíteni kell a felsőfokot. (nálunk a másodéves nyelvészet szigorlat volt a felsőfokkal egyenértékű). Nekem volt többéves anyanyelvi területen szerzett tapasztalatom, de nem minden tanárnak volt. (Persze előny). Az, hogy mennyit tanítasz, az a nyelvtől és az iskolától is függ, illetve hogy mennyit vállalsz be. A mi iskolánkban egyébként főleg egyéni órak voltak, nem tanfolyamok. Nem kötelező közoktatásban tanítanod, és dolgozhatsz mellette máshol is.
2019. febr. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha nincs nyelvtanári diplomád, és egy felsőfokú C tipusú nyelvvizsgád, kidobnak mint macskát szarni.
2019. febr. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!