Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mitcsináljak ha nem értem a...

Mitcsináljak ha nem értem a matekot?

Figyelt kérdés

Általános iskolában még elvoltam a matekkal. De most szenvedek a 3masért.

Olyan tanár jött, akire mindenki panaszkodik, az egész évfolyam (a mi osztályunk és a másik osztály is), illetve azok is akiket tanit.

Nem tudom mitcssináljak ez ügybe, otthon leülök és nem értem megnézem az inetneten de az nem ugyanolyan, hogy ha rendesen elmagyarázné az órán.

Nagyon rosszul ,,adja elő'' az anyagot, igazából nem is magyarázza el, hanem feladatokat csinál meg maga a táblán magyarázat nélkül amit mi meg lemásolunk a füzetbe. És egyre több részt veszünk, mondjuk az elején értjük de utána elszakad a fonál és azt se tudjuk hogy mi van.

Nem tudom mitcsináljak, nagyon kétségbe vagyok esve a matek az sosem volt az erősségem, de most igy még inkább...


2019. febr. 17. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj el matek tanárnak.
2019. febr. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyisd ki a tankönyvet! Ha úgy sem megy, akkor magántanár.
2019. febr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon ismerős a helyzet, én tavaly érettségiztem, és hasonlóan voltam, még a tanárom is hasonló volt ahhoz, amiket te leírtál. Mire kinyitottad a füzetet, ő már 4 táblát tele írt. Mindig leszidott, ha valamit nem értettünk, de amikor kérdeztünk, hogy valamit magyarázzon el, akkor is leszidott, hogy ezt tudni kéne :D


A kérdésre válaszolva, ha tényleg ennyire rossz a helyzet, tényleg a magántanár a legjobb megoldás. Én is jártam, és az osztályomból elég sokan, pedig átlagosak voltunk tanulmányi szinten. Ami még működni szokott, hogy megkéred az egyik osztálytársadat, hogy magyarázza el, valahogy az sokszor jobban megmarad.


Kitartást!

2019. febr. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Értsd akkor a nyelvtant, mert ebben a kérdésben és a részletekben van némi helyesírási hiba.
2019. febr. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!