Pocahontas12 kérdése:

Germanisztika tapasztalat?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy német nemzetiségi gimnáziumba járok, törit, német irodalmat, népismeretet, matekot tanulok német nyelven.


Budapesten hova érdemes germanisztikára jelentkezni?

Elsősorban ELTE érdekelne, még a KRE-t néztem


Germanisztikához mit lehet felvenni minorban? Lehet elkezdeni egy új nyelvet (olasz v. spanyol)?

Skandinavisztika mennyire nehéz? ez is nagyon érdekelne (minorban vagy rendesen skandinavisztika szakra éri meg jelentkezni?

Ha van vkinek tapasztalata, vagy tud vmit ezekről a szakokról mondja! :)



2018. dec. 28. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
3%

Szia!


Mi szeretnél lenni? :D

Mert ezzel a szakkal nem sok lehetőséged lesz. Én is ezért hagytam ott. Nekem kevés volt, hasztalannak éreztem.

2018. dec. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minorhoz tudok hozzàszólni. Az hogy mit veszel fel nem a főszakodtól függ, hanem az, hogy teljesíted-e a minor előfeltételeit. Olasz vagy spanyol esetében ez középfok. (nem kell konkrét nyelvvizsga, felvételi teszt van a minorra (eltén)). De pl. portugál minor teljesen kezdőről indul.
2018. dec. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ELTE germanisztikán végeztem, minorom nem volt, specializációt választottam (minden évfolyamnak adnak meg néhány választható specializációt minor helyett, pl. gazdasági szaknyelvvel foglalkozó specializáció stb.), szóval csak németből van diplomám. Egyáltalán nem nehéz, a tanárok nagyon jóindulatúak és lazák, nincs az a dedós szigor mint mondjuk a természettudományos szakokon vagy a BME-n. (Bár mióta végeztem a tanári kar nagy része kicserélődött.)
2019. jan. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha jót akarsz magadnak, a KRE-t választod. Arról csupa jót hallottam az ELTE-vel ellentétben (ahova sajnos én is járok :'( ).

Ha ezeket németül tanulod, feltételezem, már jól tudsz németül. Készülj fel arra, hogy a szaktársaid között sokan lesznek, akik nem fognak túl jól tudni.

2019. jan. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!