Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet egyedül felkészül...

Hogyan lehet egyedül felkészülni emelt matek érettségire, ha nem jártam matek faktra és 2-es átlagom volt középiskolában?

Figyelt kérdés

2019. febr. 22. 16:16
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

26 vagyok, 20 évesen láttam utoljára matektanárt, mikor az integrálást tanította, de a szakmámhoz kell számolni szóval folyamatosan tanulom ami érdekel. Struktúràltan sosem tanultam érettségire, nem éreztem szükségesnek és semmi sem motivált.

Nem kell elhinni, hogy "megvan az eszem hozzá" mert fogalmam sincs mit értetek ez alatt, de ez most nem annyira fontos a kérdés szempontjából. Legkorábban ősszel tudok matektanárhoz menni (de reáliasabb lenne jövőre), addigra annyi témát szeretnék átvenni egyedül amennyit csak lehet. A középiskolás matekot már átvettem, gyakorlok a középszintű érettségiken, viszont sosem tanultam emelt matematikát, nem tudom milyen irodalom adja át jól az anyagot.

2019. febr. 23. 10:39
 12/18 anonim ***** válasza:
2019. febr. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom ezt a könyvet, nekem segített, hogy rendszerezzem / felfrissítsem / bővítsem hiányos középiskolai tudásomat:


[link]


Tanulmányozd és utána menj el valami tanárhoz esetleg aki érettségire szokott felkészíteni embereket, oldjatok meg feladatokat, de ő majd úgyis tudni fogja mit érdemes tanulni veled miután felmérte kb mennyi alapismereted van.


Szerintem elméleti alaptudás nélkül pazarlás magántanárhoz menni, nem arra való, hogy alapokat megtanítsa neked, jobban kijössz ha nehezebb feladatokat gyakoroltok.

2019. febr. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem írtam, hogy fenti könyv tanítja a differenciál számítást, illetve bevezet az integrálásba is, ezek szerintem nem részei a középiskolás törzsanyagnak, csak matek faktosoknak esetleg, viszont emelt érettségin előfordulhat differenciálós vagy integrálós feladat (ha jól tudom...)
2019. febr. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Feff köszi a választ már régóta megvan a könyv (és elég jó szerintem is), át is olvastam ezekkel együtt:

Péter Rózsa - Játék a végtelennel

Obádovics Gyula - Matematika

2019. febr. 24. 01:20
 16/18 anonim ***** válasza:
37%
Hát szerintem ezt engedd el... Kettes matek azt jelenti, hogy az alapok nem igazán mennek. Az emelthez pedig kellenek az alapok
2019. máj. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass a negatív kommentekre. A jegyek, amiket középsuliban kaptál, nem feltétlen tükrözik azt, hogy milyen eséllyel kapsz jó jegyet az emelt érettségin. Én azt javaslom, hogy a korábbi évek érettségijeit gyakorold be, először a középszintűeket, majd az emelt szintűeket. Rengeteg érettségi-megoldós YouTube videó is van, amik nagyon hasznosak, ha elakadsz. A szóbelire pedig van kidolgozott könyv (amit egyébként le tudsz kalózkodni PDF-ben). Sok kitartást kívánok neked!
2019. máj. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Na, mi lett azóta? Én is kettes voltam, s gondolkodom az emelten.
2021. máj. 20. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!