Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes elkezdeni tanulni...

Mit érdemes elkezdeni tanulni 28 évesen?

Figyelt kérdés

Úgy alakult az életem, hogy gimnázium után dolgoznom kellett, közben jártam egyetemre, de nem tudtam összeegyeztetni a munkával, így nem is végeztem el és nem is tetszett az a szak. Lassan (néhány éven belül) viszont szeretnénk családot alapítani a párommal. Emiatt is szeretnék olyan munkát, amiből jövőt tetemthetek magamnak és a családomnak. Igen, tudom előbb is gondolhattam volna erre, de most nem akarok ezen keseregni az csak visszahúzna. Angolul társalgási szintén tudok, de szeretnék majd nyelvvizsgát. Jelenleg inkább OKJ-ben gondolkozok.


28/L


2019. febr. 22. 18:01
 1/4 anonim válasza:

Tudom, hogy első sorban az anyagiak érdekelnek, de azt érdemes tanulni amit szeretsz csinálni. Diploma nélkül itthon úgyis csak több állással tudsz magadnak biztos egzisztenciát teremteni, OKJ-vel is fogsz munkát kapni, de hamar eléred a "plafont". (nekem sincs diplomám, OKJre mentem, de egyetem lesz a vége...)

Azt ìrod jártál egyetemre: ha a népszerű egyetemek és szakok egyike volt akkor nyugodtan beírhatod önéletrajzba. Ha megkérdezik miért nem végezted el akkor mondd meg hogy családi okok miatt félbehagytad de majd szeretnéd folytatni. Így lesz egy átlagosan fizető munkád kényszertanulás nélkül.

2019. febr. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
28 évesen mit érdemes elkezdeni tanulni? Ne viccelj. Bármit, ami érdekel. Előtted az élet, nagyon fiatal vagy még, ne érezd úgy, hogy elkéstél és már túl késő. 30-as, 40-es években sem késő. Ne azt kérdezd, mivel teremthetnél jövőt magadnak, mert hiába tanulsz valami versenyképesnek hangzó szakmát vagy egyetemi szakon, ha nem szereted, úgyse maradsz meg benne sokáig.
2019. febr. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tgt válasza:
Szerezz diplomát mindenképpen. Hosszabb távon jobban jársz, mint az OKJ-s képzéssel.
2019. febr. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tényleg nehéz tanácsot adni, hisz sokszor az ember maga sem tudja mit csinàlna szívesen, de ötleteket lehet adni és szemezhetsz.. Családalapítás előtt nőként arra is érdemes gondolni hogy kisgyerekkel mit tudsz majd csinàlni. Ilyen lehet nőknél a könyvelő, pénzügyes, HR. Ha jó a kézügyességed és szereted az ilyesmit, akár pl körmös is lehet. Ha férfiasabb a gondolkodásod, valamilyen informatika. Webfejlesztés is nagyon jó. Én nagyon sokat tanultam egy olyan szakmáért, amit most gyerekekkel nem fogok tudni folytatni ha látni is akarom őket.
2019. febr. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!