A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) kommunikáció- és médiatudomány szakához milyen faktot lenne érdemes felvenni? (Miből emeltezzek? )

Figyelt kérdés

Angol? Irodalom? Infó?

Elsősorban a fent említett egyetem szakos hallgatóinak válaszát várom.



2019. febr. 26. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Én most voltam nyílt napon.

Azt mondták, hogy a jelentkezők kb. 70%-a nyelvből tesz emeltet (mert ugye egy mindenképp kell), a maradék pedig törit vagy magyart.

Az infót, és egyéb speciális tantárgyakat úgy tudom el se fogadják, csak a humán tárgyakat + a matekot.


Az biztos, hogy a lightosnak tűnő aranyos kis magyar valójában kegyetlenül nehéz.

Akinek van esze, inkább nyelvből emeltezik, mert úgy gondolom, hogy ez a legegyszerűbb és önállóan is könnyen felkészülhetsz rá.

Nem mellesleg a megszerzett tudás nem csak egy vizsga erejéig, hanem tényleg egy életen át hasznosítható.

2019. febr. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Magyar, töri, angol a legfontosabb tárgyak ide. Emeltet csak abból tegyél, amiből nagyon kell, de fakultációra érdemes járnod magyarból és töriből.
2019. febr. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A történelem az én iskolámban nem igazán fényes, abból emelt nem lesz. Akkor az angol és irodalom emelt megfelelő, hogy METU kommunikâció és média szakra mehessek?

Esetleg tapasztalat errőlna szakról vagyva METU-ról?

2019. febr. 27. 05:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!