Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki legyen szives valaszoln...

Valaki legyen szives valaszolni, surgos lenne. Ajtp-rol lenne szo? A kerdesek lejjebb.

Figyelt kérdés
Milyen előnyökkel,hátrányokkal jár? Milyenek a tanárok, diákok? A kollégium szigorú? 9.ben hány órád van? Hány órára kel beérni a suliba? Mit kel vinni első napon egy kolisnak, tanszerekre is értve? Es egy kevesbe fontos kerdes.. Milyen a kaja?:) A valasz ironak nagyon szepen koszonom, kerlek ne hagyjatok figyelmen kivul, ha nemtudtok, nem kel mindenre valaszolni, az 1. kerdes lenne a legfontosabb, es a tanarok, diakok viselkedese:)) Koszonom! (a fejlecnel azert van kérdőjel, mert csak igy engedte kiirni)

#továbbtanulás #AJTP #Kaposvár #Táncsics #AranyJanosTehetsegGondozoProgram
2019. márc. 2. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Én csak a Kőszegi Ajtpről tudok írni, nem abba az osztályba jártam, de ismertem akik odajárnak/tak. Nos... elvileg tehetséggondozó meg hátrányos helyzetűeknek van... de ehhez képest hozzánk a leggazdagabb diákok jártak oda, és aki tényleg okos és szegény volt, még szallagavatóra se tudott eljönni, mert nem volt rá pénze, ők "normális" osztályokba jártak, szóval szerintem sok igazság nincs ebben a rendszerben!

Az előnye, amit láttam hogy havonta kaptak x összeget, és nagyon sokat vitték őket ingyen az USA-ba, Angliába, Franciaországba, stb (igaz több mint a fele kb már 5ször volt ott a szüleivel előtte) nameg sok program van külön nekik, és tényleg figyetlek rájuk a tanárok, hogy minden jól menjen nekik(persze így sem feltétlen a legjobb tanulók voltak). Hátrány hogy havonta 1 hétvégét (néha többet) koliba kellett lenniük, meg alapból kötelező volt a koli, van aki ezt nem bírta és első félévben váltott. Meg ami hátrány vagy előny, kinek mi... sokszor volt délutáni óráik, amik különböző korepok voltak, vagy plusz órák csak számukra viszont sokszor láttam hogy mikor mi 1. Órára készültünk, ők a koli alsószintjén még papucsba mászkáltak, szóval más órarendjük volt, de amúgy a nyelvi előkészítősökkel voltak egy osztályba, de mégis pár órájuk másképp volt mint nekik, csak leginkább az ilyen alapórák voltak egyben.

Összességében nem rossz ötlet ez a fajta rendszer, de a kivitelezés nagyon igazságtalan! Számos rászoruló jó tanulót láttam küzdeni azért, hogy kitörjön a szegénységből, de egyrészt nem akartak ilyen speckó osztályba járni, nehogy mástól elvegyék a helyet(ami számomra érthetetlen) másrészt nem is tudtak volna (mert nem falusiak és nem 3an vannak pl) és mellette sok diák az átlagnál sokkal jobb anyagi körülményekkel, de sokkal kevesebb ambícióval meg kihasználta ezt a helyzetet és csak tartották a markukat.

2019. márc. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Arról esetleg tudnál írni, hogy ez a kollégista élet hogy is működik? Értem ez alatt a kimenőket, talarodót, stb. Valamint hogy mikor kezdődik egy tanóra? És hogy Pénteken tanítás után haza lehet menni, es Vasarnap kel visszamenni? Ezek nem vilagosak meg.. Es ugy nagyjabol, hogy mire szamitsunk tanszerek kapcsan,ertem ezalatt hogy lap, ecset stb. Kel-e vagy csak az alap dolgok, mint pl toll, fuzet, tolltarto, ceruza, radir, mappa.. Valaszaidat elore is koszonom!
2019. márc. 2. 12:11
 3/5 anonim válasza:
100%
Érdemes megpróbálnod. Nagyon sok lehetőséget biztosít a program.Szinte minden ingyen van. H*lye lennél kihagyni:)
2019. máj. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Ne hagyd ki ezt a lehetoseget! Sokan nagyon sok mindent megadnanak erte hogy oda jelenkezhessenek.
2019. jún. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jesszus, menekulj amig van lehetoseged! Botranyos, udv egy 10. osztalyos Tancsicsos tps:)))))
2020. máj. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!