Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ELTE ájk levelező jogászkép...

Az ELTE ájk levelező jogászképzésről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy hetente nagyjából mennyit kell tanulni az elvégzéséhez, és hogy a levelező mennyivel ad kevesebb ismeretet, mint a nappali képzés? Én jelenleg a BME gépészmérnöki alapképzésre járok, és az érdekelne még, hogy a kettő együtt bevállalható-e? (A bme-n jelenleg nem igazán tanulok, és jól megy.)

2019. márc. 3. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A diplomából nem fog kiderülni úgysem, hogy milyen tagozaton végezted. Szerintem, diplomahalmozáshoz jó a levelező, de ha én főállásban szeretnék jogászi hivatást, akkor nappalira mennék. Az mélyebb tudást ad.
2019. márc. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól mondja, ha csak a papír kell jó a levelező is, ha komolyabban szeretnél joggal foglalkozni akkor nappali.
2019. márc. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kéthetente vannak kötelező előadások, a vizsga viszont ugyanaz mint a nappalisoknak, velünk együtt jönnek. Viszont a gyengébb oktatók tanítják őket, s bár a vizsgán könnyebb elbírálást kapnak mint mi, elegge panaszkodnak érte. Sokkal kevesebb ismeretet ad, mint a nappali képzés, s bar papíron tenyleg nem látszik, eleg egy kérdést feltenni és rájönnek siman hogy nem nappalis voltál. Levelezőn inkább elméleti képzés folyik, a nappalin gyakorlati. Ez meglátszódik a gondolkodásmódon is. Diplomahalmozásnak jo, de levelezőn főleg azok végzik el, akiknek van mar egy végzettségük, s munka miatt valamiert kell egy jogi végzettség.
2019. márc. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Alapvetően nem jogászként szeretnék dolgozni, de érdekel a téma, és nem hátrány, ha ért hozzá az ember, akkor is, ha mérnökként dolgozik. Viszont ha már egyszer jelentkezek a képzésre szeretném jól megtanulni, ami az elmondásotok szerint a nappalin lehetséges, de nem szeretnék még öt évig főállású egyetemista lenni. Szerintem hagyom az egészet. :(
2019. márc. 5. 21:33
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak erdekel, de nem kell, s szeretnél tanulni rola, vagj bele nyugodtan! Arra teljesen jo. Az előadás időpontokat amugy is tudod, bejárhatsz rajuk, egyes szeminariumokra is beulhetsz, ez tanár függő. Az alapján amit legutóbb írtál, szerintem nyugodtan belevaghatsz, ha mégsem megy ott hagyod :)
2019. márc. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!