Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik tantárgyból könnyebb...

Melyik tantárgyból könnyebb letenni az emelt érettségit az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

Régi rendszerben érettségiztem. Akkor kitűnőre.

Angolból közben lett egy felsőfokú nyelvvizsgám, így az már emelt szintű érettségiként kiesett.


Németből vagy magyar nyelv és irodalomból könnyebb felkészülni az emelt szintű érettségire, úgy hogy annak idején németből is érettségiztem?


2019. márc. 4. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a németet használtad érettségi után, akkor én a németre szavaznék. Magyarból sokkal többet kellene pótolni és új dolgokat is megtanulni.
2019. márc. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nézz át korábbi vizsgafeladatokat és rögtön tudni fogod a választ:

[link]

2019. márc. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Németből. Arra "csak" sokat kell gyakorolni a nyelvet. Nem ezer adatot és tételt megtanulni!
2019. márc. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Banna97 ***** válasza:
92%

Egy ismerosom tavaly erettsegizett emelt szinten magyarbol,o azt mondta,hogy lehinkabb nem a lexikalis tudasra mentek,hanem a muveltsegre. Ot idezve,ha rengeteget olvasol mindenfele mufajbol akkor az irasbeli resze nem nehez.


Ha nemetbol mar van egy kozepszintud,akkor lehet hogy abba erdemes belevagni,hiszen van egy alapod es ha ujrakezded valoszinuleg elojon a mar meglevo tudasod

2019. márc. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!