Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egy 40 éves férfi nappali...

Ha egy 40 éves férfi nappali tagozatos egyetemre megy, miért néznek rá furcsán?

Figyelt kérdés
Egyesek szerint az is gyanús hogy családja sincs tehát biztos az elszalasztott fiatalkorát akarja újraélni az egyetemen.

2019. márc. 4. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Mert nem ez a bevett szokás. Altalában a munka mellett tanulnak. De szerintem annyira nem fura. Pl ismerek egy anyukát, ki ahogy nagyobbak lettek a gyerekei elment nappalira.
2019. márc. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Mert érdekes; ritkaság számba megy. Majd megszokják
2019. márc. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%
mert 40 évesen dolgozni szokás. huszon évesen még csak-csak eltartanak a szülők hogy nappalin tudj tanulni, de 40 évesen már egzisztenciája van az embernek. szüleim 50 után mentek egyetemre, de levelezőre, mert mindketten dolgoztak. nekem volt egy 35 éves évfolyamtársam, nappalin, de ő duális képzésben volt, úgyhogy nem töltött sok időt velünk, csak az első két félévben voltak órái velünk.
2019. márc. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Lehet, hogy este dolgozik. Nincs ezzel semmi gond. Ma már nem csak 18-24 évesek járnak egyetemre.

Én is második diplomámat 35 évesen szereztem meg, szintén nappalin, hála a férjemnek és a szüleimnek, akik besegítettek a gyereknevelésben.

2019. márc. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%

Azért, mert egy férfinak a dolga, hogy dolgozzék. Nem az, hogy egyetemre járjon.


Én is most iratkoztam be egyetemre, 45 évesen, de "csak" levelezőre. Így is bőven elég lesz munka után, esténként tanulni, de a munkát semmiképpen nem adnám fel. Gyerekeim is vannak.


Szóval egy férfi aki 40 évesen nappali szakra megy, szembe megy azzal az alap társadalmi elvárással, hogy nappal dolgozzék. (Kivéve persze, ha programozó és rendszertelenül dolgozik stb.)

2019. márc. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Mert az emberek nem képesek elszakadni a fejükben lévő skatulyáktól. Szerintem nagyon menő 40 évesen egyetemre járni.
2019. márc. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
13%
40 felett már levelezőn is marslakónak néznek...
2019. márc. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: annak is néznek. :D Tegnap pont beszólt egy fiatal (30) kollégám, hogy úgy lelkesedem az egyetem iránt, mint egy 18 éves aki pályát választ. Mondtam neki, hogy kapaszkodni kell, és azért mert 45 vagyok, még tudok új dolgokat tanulni (sőt! fog az agyam mint a szivacs). Láttam már 60 éves embert is egyetemre járni.
2019. márc. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Nekem volt nappalin közel 40 éves évfolyamtársam. Ha nincs levelezős képzés a szakon, akkor egyáltalán nem fura. Ha van levelezős szak is, akkor kicsit szokatlan, mert nem szokott ideje lenni egy 40 évesnek napközben, de én egyáltalán nem lepődöm meg rajta. Sőt, felnézek mindenkire, akikben nem hal ki 25 évesen a tanulási vágy! Én is fogok még tanulni! :)
2019. márc. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

#8: nagyon jól tudom, nem is értem, miért lettem ennyire lepontozott (7-es válasz).

A saját bőrömön tapasztalom. 46 éves vagyok (ráadásul nő), most vagyok másodéves gépészmérnök hallgató. És igen, már elfogadták, hogy ott vagyok, de bizony, főleg az elején, nagyon sokszor úgy néztek rám, mintha most érkeztem volna repülő csészealjon.

Volt olyan tanár, aki egy ZH alatt konkrétan háromszor fordult vissza, és nézte meg a személyimet!

2019. márc. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!