Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan, aki egyszerre...

Van itt olyan, aki egyszerre tanul 2 szakon? Jogász szakon nappalin és mellette levelezőin egy másik szakon?

Figyelt kérdés

2019. márc. 3. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Elvétve talán. A nappali jogász elég nehéz, akinek még van ideje és energiája mellette levelezőn mást is tanulni, emelem kalapom előtte
2019. márc. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én anglisztikán vagyok mellette, levelezőn. Ha komolyan akarod csinálni nem ajánlom. Én csak poénból kezdtem el az anglisztikát, a jog a fontosabb. Ennek megfelelően alakulnak az eredményeim is az anglisztikán illetve az előrehaladás is. Viszont ha tényleg mintatanterv szerint akarsz haladni akkor túl sok a kettő együtt szerintem.
2019. márc. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2.válaszoló

Mennyi időt szánsz a jogra és mennyit tanulsz egy félévben az anglisztika szakra? Ha az eredmény nem annyira fontos a 2.szakon csak a diploma, akkor elvegezheto?

2019. márc. 6. 13:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Jogra átlag napi egy-két óra (most vagyok harmadéves) anglisztikára meg általában csak hétvégén jut idő vagy ha estéként van energiám akkor. Félév közben nem vészes. A vizsgaidőszak a szívás. Jogon van átlag 5-7 vizsgám és ehhez jön még az anglisztika is 3-4 vizsgával. Úgyhogy ebben az éveben úgy döntöttem inkább nem veszek fel annyi tárgyat anglisztikán. Ezzel viszont nem fogom időben befejezni. Szóval szerintem ha az a cél, hogy időben befejezd a másidik szakot és jól is teljesíts akkkor ne menj bele ebbe. Viszont ha úgy vagy vele mint, hogy ez csak kedvtelésből csinálod és nem gáz ha csúszol egy évet mondjuk és nem olyan marha jó az átlagod akkor hozható.
2019. márc. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2019. márc. 6. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!