Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen felvételnél lehet...

Egyetemen felvételnél lehet kapni többletpontokat mentális, pszichés problémára, psziches fejlődesi zavarra?

Figyelt kérdés
És ha igen, arról valahol találok egy listát, hogy melyek után?
2019. márc. 7. 15:21
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Kersgélem, de nem nagyon találom a választ sajnos...

Az egyik tanárom mondta, hogy jár pszichés fejlődési zavarra is, mint diszlexia, vagy diszkalkulia és komolyabb pszichés betegségekre is, akár személyiség zavarra.

De a felvi pontszámítojánál csak olyan van, hogy "fogyatékkal élő".

2019. márc. 7. 15:43
 2/15 anonim ***** válasza:
2019. márc. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%
Én erre inkább minuszpontokat adnék... nemár hogy egy egészséges ember elől vegye el valaki csak azért a helyet mert pszichés zavarai vannak, lehet nem is bírja az egyetemet úgy. Ez negatív diszkrimináció. Azt megértem ha azért kap valaki mert 4 nyelvvizsgája van, de a plusz pontokért tegyen le mindenki valamit az asztalra.
2019. márc. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Persze, pont, mint ahogy később a munkaerőpiacon fogsz előnyben részesülni a mentális problémáddal.
2019. márc. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszi!


Második! Szerinted egy olyan embernek aki eleve hátránnyal indul nincs meg a joga tanulni, kevésbé értékes ember, vagy mi?

2019. márc. 7. 17:49
 6/15 anonim ***** válasza:

#5: de, ugyanannyi joga van. Te viszont többet akarsz.

Egyébként igen, jár fogyatékosságra plusz pont Szakorvosi igazolás kell hozzá, amennyire én tudom.

2019. márc. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem tudok érdemben választ adni a kérdésre (ne haragudj, kedves kérdező), de a témához hozzászólnék. Kerekesszékes vagyok, szeptemberben vettek fel egyetemre. Elég sok pontom lett szerencsére, de akárki kérdezte, mindig levontam belőle a hátrányos helyzetem és a fogyatékosságom után járó többletpontokat, és az úgy kapott pontot mondtam el neki. Mert úgy éreztem, hogy azokért nem dolgoztam meg. Aztán végül jobban belegondoltam, és rájöttem, hogy a túrót nem dolgoztam meg érte! Annyi hátrány ért a tanulás terén a kerekesszék miatt, hogy rengeteg pluszt kellett hozzáadnom magamtól a dolgokhoz. Én nem tudtam ottmaradni a fakultáción, mert a szolgálat, ami szállított, csak 2-ig tudott hurcolászni. Ez csak egy példa. Sokszor kellett orvoshoz mennem, olyan órákon is, amiken egy nehezebb anyag volt elmagyarázva, íy azt nekem utólag kellett egyedül megértenem . De tudnék még ilyen dolgokat mondani. Szóval igen, én összességében azt mondanám, hogy keményen megdolgoztam én külön azokért a pontokért, és már nem tagadom le őket.
2019. márc. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
20%

Ja, és azért van úgy fogalmazva, hogy "fogyatékkal élő", mert jogszabály határozza meg, ki számít annak. Aki jogszabály szerint az, annak jár.

Bár sosem értettem, annak, akinek ilyen problémája van, miért van több joga tanulni, mint nekem?

Mert lássuk be, akinek testi fogyatékossága van, az egy diplomával könnyebben fog boldogulni, könnyebben talál munkát, támogassuk, rendben.

De akinek mentális, pszichés zavarai vannak, az soha nem fog egy munkahelyen beilleszkedni!

2019. márc. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#7. Köszi a hasznos választ!

Ment a pont... Szerintem teljesen igazad van.


#8. "De akinek mentális, pszichés zavarai vannak, az soha nem fog egy munkahelyen beilleszkedni!"


Na és ezt mégis mi alapján gondolod?

2019. márc. 7. 18:36
 10/15 anonim ***** válasza:
49%

Szerinted ha te pl skizofrén vagy, vagy mély depressziós időszakokkal küzdesz, akkor tök boldogan fogsz egy teletömött 100+ fős előadóteremben ücsörögni, zhkat írogatni, és fél évente vizsgaidőszakokon keresztül menni. Vagy valaki azért mert bipoláris zavarja van kapjon 50 pontot, azért hogy letegyen egy diplomát (mellette más egészséges ember nem kap semmi plusz pontot azért mert kiegyensúlyozott pszichésen...) de ha logikusan én vagy valaki főnök lenne és látná hogy xy bipoláris, skizofrén, vagy valami ilyesmi gondja van, akkor én vagy bárki kockáztatna vele felelőségteljes főnökként mikor mellette van 1-2 másik jelentkező, vagy a plusz pontok kellenek de a munkakeresésnél eltitkolja az ember. Nem azt mondom hogy nem szabad őket támogatni, de ennyi erővel járhat azért is plusz pont hogy lelkileg rendben van az ember ezáltal jobban fogja venni az akadályokat valószínüleg, ami a munkaadónak és mindenkinek sokkal jobb. Egyébként nem is tudom hogy milyen egyetemre tud menni egy olyan ember akinek pszichés problémai vannak, esetleg infomaratikusnak vagy olyan szakra, ahol a jövőben nem foglalkozik emberekkel, mert pl én nem lennék oda ha a gyerekem tanárnőjének ilyen problámai lennének, vagy pl egy ápolónőnek...

Ha sok pontot akarsz figyelmedbe ajánlom az emelt érettségit, a nyelvvizsgákat és a TANULÁST!

2019. márc. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!