Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanulhatnék tovább, ha a...

Mit tanulhatnék tovább, ha a mentális zavarok és egyéb betegségek érdekelnek, de rossz vagyok bioszból?

Figyelt kérdés

Amik általánosságban érdekelnek, azok a mentális zavarok, betegségek, pl autizmus spektrum zavar, de kicsit érdekelnek még a testi fogyatékosságok és egy-két betegségről is szívesen olvasgatok, kb.

Másfelől viszont humán beállítottságú vagyok, a magyar és a nyelvek a kedvenc tárgyaim, latinul is tanultam régebben. Bioszból csak a nekem érdekes részeket tudom megtanulni, és a kémiát el is felejthetem, annyira nem ment.

Nekem az fontos, hogy hasznosnak érezzem magam, tudom, hogy ez rossz tulajdonság, de ez van.

Így milyen esélyeim vannak? Faktot kéne választanom (sima gimibe járok) és tanácstalan vagyok, please help!

(Egyedül pszichológiára tudok gondolni ahova felvételinek nem kell biosz, de azt hallottam hogybaz túltelített szakma...)



2018. ápr. 14. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül szükséges bioszból érettségizni pszichológiához, de ha bekerülsz, lesz sok biosz. Sokkal több, mint a gimis anyag. Ha már az se ment, akkor feleslegesen pazarolnád pszichológia szakon az idődet, nem tudnád elvégezni.


Bővítsd az érdeklődési köröd, próbálj ki új dolgokat, keress valami olyat, ami érdekel is meg megy is.

2018. ápr. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Amit írsz, hogy érdekel azt a gyógypedagógia szak fedi le. Ott lehet választani ilyen szakirányokat pl autizmus, tanulási nehézségek, értelmi akadályozottak. Mivel ez nem egészségügy hanem pedagógia igy a humán beálítottság épp jó hozzá.Magyar és idegen nyelv érettségivel be lehet jutni.


De amúgy ha tetszik a pszichológia azt is megpróbálhatod, ne tartson az vissza mennyire telített egy-egy szakma, ilyen alapon csak műszakis területekre lehetne menni, mert csak arról fogsz olyat olvasni hogy jól lehet vele keresni és nem telített.

2018. ápr. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt tudod megnézni a gyógypedagógiát. Egy az egyben az amit leírtál, hogy szeretnéd...szerintem. Segítesz,autizmus, humán beállítottság.

2018. ápr. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg a linket! A pszichológia igazából csak hobbi-szinten érdekel, a gyógypedagógia ez alapján meg a link alapján jól hangzik.
2018. ápr. 15. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!