Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik opciót választanátok:...

Melyik opciót választanátok: 1,2 vagy 3? Bocs, hogy hosszú lett.

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek dönteni!

A helyzet: Jelentkeznem kell egy okj-ra, viszont amit szeretnék az egyetemi szak.-Viszont mostmár csak jüvőre tudok jelentkezni. Elméletben ponthatár felett van a pontom: tavaly 367 volt, nekem 380 lesz ha minden igaz.(Rem. akkor sem emelkedik nagyon.)


DE: most nem akarok 2 éves szakot azért elvégezni, utána meg 3 év egyetemen, leginkább 1 éves szak lenne a jó-viszont az nem számít plusz pontot.


A lehetőségek:

1. Választok egy 1 éves okj-t, ami nem ér többletpontot, viszont mégis egy szakmát ad, és nem 5 év múlva végzek mindennel.

2. olyan 2 éveset választok, ami pontot ér a szakomhoz: Ezzel az a gáz, h ami beszámít, az mind ilyen ügyviteli-titkári,:S viszont ha meg lesz a diploma, akkor ez felesleges kb, mert titkári munkakört azzal is betölthetek.

3.: Választok 2 éveset ami normálisabb xD, mármint valami gazdasági v logisztika vagy... bármi más ami nem titkári. :D


DE: ha felvesznek jövő évben, és 2 éves szakot választottam, akkor azt buktam, nem?

Talán megpróbálhatnám magántanulósdival, vagy távoktatással, de ez nem igen megengedett szakképzéseknél a gyakorlat miatt.(Hozzáteszem, ezzel már 2 évet veszítenék, mert idén au pair voltam. És nem szeretnék többet...) Ha lenne olyan, megoldás, h egyetem melett az okj valahogy, de az egyetem valszeg más városban lesz. :S


Wáá bonyolult! :D


2010. júl. 2. 21:00
 1/1 A kérdező kommentje:
Szóval a lényeg, hogy én dolgozni is szeretnék majd, de így a 2 év okj meg 3 év egyetem sokára van, mert már egy évet vesztettem így is.
2010. júl. 2. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!