Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Délelőtt hosszú ideig játszóte...

Délelőtt hosszú ideig játszóterezés (tízórai nélkül) vagy otthon gyümölcsevés és utána kevesebb friss levegő? Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
15 hónapos a fiam,nem egy jó evő,viszont szopizik még. Reggelizni szokott joghurtot gabonapehellyel,gyümölcsöt 10 óra körül eszünk. Ha hamarabb elmegyünk a játszótérre,ott alig kér pár falatot,nem ér rá enni. Otthon 20-30 perc alatt általában megeszi a teljes adagot. Viszont emiatt nem szeretnék egy órával később menni vele levegőzni. Van hasonló gondotok,mi a megoldás?
2011. aug. 3. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
én szoktam csomagolni gerezdekre vágott pucolt almát, odafelé és visszafelé is a kezébe nyomok és rágcsálja.
2011. aug. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozok az elsőhöz,én a szájába dugdosom,és játék közben észrevétlenül eszik.
2011. aug. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én is csomagolok gyümölcsöt,de odafelé még nem éhes,nem kéri,max. 1-2 falatot,hazafelé meg már közvetlenül ebéd előtt vagyunk,akkor nem szeretném megetetni.
2011. aug. 3. 13:14
 4/11 A kérdező kommentje:
A játszótéren is szoktam kergetni a gyümölccsel,de 1-2 falatnál többet nem eszik...
2011. aug. 3. 13:16
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk emiatt nincs tízórai. Reggeli van, aztán hosszú játszótér, majd ebéd.

Ilyen korban szerintem már ne az evés álljon a napirend középpontjában, hanem az alvás.

Persze fontos, hogy egyen rendesen, de csak a tízórai miatt én biztos nem ülnék otthon, főleg, ha a gyerek szeret kint lenni.

2011. aug. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem éhes, nem ér rá ajátszótéren,akkor miért kell erőlteti?

Az enyém cicizik, reggrlizik és utána délben eszik, soha nem is tízóraizott, gyümölcsöt, ha kér a nap folyammán bármikor, akkor kap.

Mondjuk kertes házban lakunk, délelőtt nem nagyon megyünk játszóra, ellenben mindig van ezer dolog,a mit el kell intézni, vásárolni...

2011. aug. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én is a friss levegőt szoktam választani. Reggel 6-7 között kelünk,úgyhogy a reggeli fél 8-8 körül van. Ezért nem bánnám,ha tízóraizna is. Séta előtt szokott még szopizni is...
2011. aug. 3. 13:25
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha séta előtt szopizik, akkor szerintem meg is van oldva a tízórai.
2011. aug. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

18 honapos a kisfiam. Szerencsere mar ugy 2-3 hete kesobb kel, 7.30 fele. 8 korul megissza a tejeskavejat, majd feloltozes, egyebek, igy kb. 8.30, mire a reggelire sor kerul. 12kor mar ebedelunk, igy csak innivalot adok neki. Nyaron, ha csak 10 utan indulnank ki, nem sokaig tudnank kint maradni.

Szerintem az is boven eleg, ha csipeget valamennyi gyumolcsot, amit viszel, vagy iszik. Szerintem.

2011. aug. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kell erőltetni a gyümölcsöt, ha nem kéri. A bölcsikben, ovikban is csak gyümölcslé (ivólé) van tízóraira és kész.

Ilyen idősen már a én sem adtam a fiamnak tízórait, mert ekkor tértünk át a deles ebédre. Előtte azért adtam 10-11 körül, mert 14 körül volt az ebéd. De akkor ugye nem is játszóztunk még.

Szóval a fiam reggel megissza a tápszerét, mire a reggelihez jutunk, nálunk 9 óra. Így arra jöttem rá, ha nem eszik gyümit, golyót stb-t 3 órán keresztül, akkor több ebédet eszik meg alvás előtt délben. Így azóta a gyümölcs nálunk uzsira van, vagy csak úgy délután.

Kérdésedre válaszolva: szerintem is menjetek inkább, ne erőltesd a gyümölcsöt, főleg, ha szopizik is még séta előtt.

2011. aug. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!