Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan kezdjek neki a történel...

Hogyan kezdjek neki a történelem tanulásának? Milyen könyveket/tankönyveket ajánlotok?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, és se általánosban, se pedig középiskolában nem nagyon érdekelt a történelem. Megtanultam, mindig kb. 4-es voltam belőle, de mivel nem érdekelt, nagyon felületesen tanultam, magoltam, és kb. a dolgozatok megírása után 2 hétre már nem tudtam volna visszamondani amit tanultam. Nagyon sokat felejtettem.

Mostanaban elhondolkoztam, hogy tudni szeretnék mindent. Nagyon elkezdett érdekelni a történelem. I.e. -től egészen a mai napig mik történtek/hol/hogyan/miért/kikkel. Szóval úgy minden érdekel. Nyilván azért alapvető dolgok maradtak meg, de még is úgy érzem az elejétől kéne újra kezdenem, hogy ne maradjon ki semmi.

Mit tudtok ajánlani? Hogyan kezdjek neki? Esetleg tud valaki ajánlani sémát, hogy mi szerint haladjak, vagy tankönyveket/könyveket/weboldalakat/filmeket amik segithetnek?


2019. márc. 11. 20:15
 1/1 anonim ***** válasza:

[link] Ezen az oldalon rövid - 3-5 perces - videókban át tudod ismételni a középiskolai történelem corpusát adó ismeretanyagot. Ebből már van kiindulási alapod, ha valami jobban érdekel, annak utána tudsz olvasni.

Ajánlom még emellett a History magazin illetve más történelmi magazinok (Múlt-kor stb.) lapozgatását.

2019. márc. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!